Elon Musk touží po nadzvukovém elektrickém letadle. Jenže jsou tady důležitější věci

Foto: Pixabay
Elon Musk touží po nadzvukovém elektrickém letadle. Jenže jsou tady důležitější věci | Foto: Pixabay

Elon Musk v jednom ze svých nedávných tweetů přiznal, že „umírá touhou dělat nadzvukové, elektrické VTOL letadlo“. Přestože se mu tato představa zjevně zamlouvá, je tu jeden velký problém. „Když přidám další práci, můj mozek exploduje,“ připustil slavný vizionář.

Není to ale nový nápad. Připomeňme, že Musk o  takovém letadle hovořil např. i v roce 2018 a to v podcastu Joe Rogan Experience – v tom stejném, během nějž rovněž kouřil marihuanu.

„Mám návrh, ale…“

„Mám návrh letadla,“ řekl Roganovi. „Hodně jsem o tom přemýšlel, hodně.  Jde o to, že musíš přejít na vodorovný let. Věc, kterou bys použil pro vertikální vzlet a přistání, není vhodná pro vysokorychlostní lety.“

CEO společnosti SpaceX však tehdy rovněž prohlásil, že tento typ dopravního prostředku podle něj momentálně nepotřebujeme.

„Elektromobily jsou důležité, sluneční energie je důležitá, stacionární skladování energie je důležité.“ argumentoval. „Tyto věci jsou mnohem důležitější než vytváření elektrického nadzvukového VTOL.“

Diskuze (94) Další článek: Kolik stojí Windows 11 a Microsoft Office 2021?

Témata článku: Doprava, SpaceX, Letadla, Elon Musk, Létání, Elektřina, Marihuana, Joe Rogan Experience, Přistání, Dopravní prostředky, Rogan, Letadlo, Vývoj, Sluneční energie40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vychází Ubuntu 21.10. Má nové aplikace i funkce, avšak krátký život
Lukáš Václavík
UbuntuOperační systémyLinux
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět