Elon Musk tvrdí, že Neuralink bude schopen přenášet hudbu přímo do mozku

Jak jsme vás již informovali, společnost Neuralink, která usiluje o propojení počítače a lidského mozku, 28. srpna vydá další zprávu o svých pokrocích. Některým lidem se však tak dlouho nechce čekat a kladou různé zvídavé otázky už nyní.

Například informatik Austin Howard se předminulou neděli na Twitteru zeptal Elona Muska, zda rozhraní vyvíjené Neuralinkem půjde využívat také k přenášení hudby přímo do mozku.

Výrobci některých špičkových sluchátek sice uvádějí, že jejich produkty přesně tohle dokážou, nicméně v praxi se jedná o pouhé posílání vibrací do lebky – nikoliv o stimulaci neuronů uvnitř mozku.

Muskova odpověď byla stručná, ale jasná: „ano“. Dodejme, že taková technologie by musela být schopna jaksi „obejít“ ucho i kochleární nervy a její vytvoření rozhodně nebude jednoduché. Možná i proto Neuralink aktuálně hledá novou krev.

To ovšem není všechno. Uživatelka Twitteru vystupující pod přezdívkou „@BWillOfficial“ se pro změnu mj. zajímala o to, jestli zařízení od Neuralinku v případě potřeby bude schopné stimulovat uvolňování oxytocinu, serotoninu či jiných chemických látek. A Musk zareagoval stejně jako v předchozím případě.

Titulní foto: Wuhuiru55, CC BY-SA 4.0

Diskuze (26) Další článek: Toto není žádný FaceApp! GAN z vás udělá Inda a ukáže fotky císařů ze starověku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,