Elon Musk: „Vybudování udržitelné kolonie na Marsu připraví lidstvo na mezihvězdné cestování.“

Vybudování udržitelné kolonie na Marsu nás připraví na mezihvězdné cestování. Nedávno to opět uvedl Elon Musk.

Slavný vizionář je pevně přesvědčen o tom, že osídlení Rudé planety by mohlo pomoci zajistit dlouhodobé přežití lidstva jako druhu a současně se stát odrazovým můstkem k výpravám do hlubokého vesmíru.

„Nakonec se se Zemí stane něco – doufejme, že ne brzy – ať už přirozeného nebo umělého, co by mohlo způsobit konec civilizace. Pravděpodobná délka života civilizace je mnohem větší, pokud jsme multiplanetárním druhem,“ řekl mj. v listopadu na mítínku U.S. National Academy of Sciences.

Překonáme „Velký filtr“?

Pokud vše půjde dobře, jednoho dne bychom mohli překonat tzv. „Velký filtr“. Jde o filozofický koncept související s pravděpodobností, že nějaký druh během své existence dosáhne technologického pokroku dostatečného k tomu, aby mohl realzovat průzkumné mise mimo svou sluneční soustavu.

„Pokud dokážeme učinit život na Marsu soběstačným, prošli jsme jedním z největších filtrů. To nás nastaví na to, abychom se stali mezihvězdnými,“ napsal Musk na Twitteru.

 „Země je stará ~4,5 miliardy let, ale život stále není multiplanetární a je extrémně nejisté, kolik času zbývá, aby se tak stalo,“ dodal.

Diskuze (36) Další článek: Americká armáda vyrobila vakcínu proti koronavirům, která funguje proti všem variantám

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,