Elon Musk: „Vybudování udržitelné kolonie na Marsu připraví lidstvo na mezihvězdné cestování.“

Vybudování udržitelné kolonie na Marsu nás připraví na mezihvězdné cestování. Nedávno to opět uvedl Elon Musk.

Slavný vizionář je pevně přesvědčen o tom, že osídlení Rudé planety by mohlo pomoci zajistit dlouhodobé přežití lidstva jako druhu a současně se stát odrazovým můstkem k výpravám do hlubokého vesmíru.

„Nakonec se se Zemí stane něco – doufejme, že ne brzy – ať už přirozeného nebo umělého, co by mohlo způsobit konec civilizace. Pravděpodobná délka života civilizace je mnohem větší, pokud jsme multiplanetárním druhem,“ řekl mj. v listopadu na mítínku U.S. National Academy of Sciences.

Překonáme „Velký filtr“?

Pokud vše půjde dobře, jednoho dne bychom mohli překonat tzv. „Velký filtr“. Jde o filozofický koncept související s pravděpodobností, že nějaký druh během své existence dosáhne technologického pokroku dostatečného k tomu, aby mohl realzovat průzkumné mise mimo svou sluneční soustavu.

„Pokud dokážeme učinit život na Marsu soběstačným, prošli jsme jedním z největších filtrů. To nás nastaví na to, abychom se stali mezihvězdnými,“ napsal Musk na Twitteru.

 „Země je stará ~4,5 miliardy let, ale život stále není multiplanetární a je extrémně nejisté, kolik času zbývá, aby se tak stalo,“ dodal.

Diskuze (36) Další článek: Americká armáda vyrobila vakcínu proti koronavirům, která funguje proti všem variantám

Témata článku: Vesmír, Budoucnost, Země, Twitter, Elon Musk, Mars, Sluneční soustava, Lidé, Cestování, Filtr, Kolonizace, Lidstvo, Civilizace, Vybudování, Rudá planeta, Druh, Marsa, KolonieWindows 2.0 mají 35. narozeniny. Nainstalovali jsme je. Chybí hlavní panel, ale okna už se překrývají

Windows 2.0 mají 35. narozeniny. Nainstalovali jsme je. Chybí hlavní panel, ale okna už se překrývají

**Windows 2.0 byly představeny 9. prosince 1987. **Oproti předchůdci se okna mohla překrývat a plochu začaly plnit ikony. **Centrálním bodem platformy byl správce souborů, nechyběly některé klasické nástroje jako Malování.

Petr Urban
Operační systémyMicrosoftWindows
Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

Recenze českého počítače Āsome Studio PRO MiniPC R7. Pro hraní i práci v kompaktním těle

**Počítač zaujme kompaktními rozměry **O grafický i procesorový výkon se postará osmijádrový Ryzen 7 **Nová česká značka překvapí cenou i kvalitou

Jan Pánek
Testy
Žalují Apple za to, že je „sledují“ AirTagy bývalých partnerů. Ochranné mechanismy nefungují tak, jak by měly

Žalují Apple za to, že je „sledují“ AirTagy bývalých partnerů. Ochranné mechanismy nefungují tak, jak by měly

** AirTagy jsou dlouhodobě zneužívány k nekalým účelům ** Ani nápravy z února k ničemu nevedly ** Apple v USA žalují dvě ženy kvůli stalkingu AirTagů

Martin Chroust
AirTagŽaloba
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie