Evropský astronaut si vzal do otevřeného kosmu kameru GoPro [video]

 • Posádka ISS provedla ke konci března tři výstupy do kosmu
 • Během jednoho z nich pořídil astronaut Thomas Pesquet úžasné GoPro záběry
 • Pojďme se na ně podívat

Posádka Mezinárodní vesmírné stanice provedla v březnu tři výstupy do otevřeného kosmu. Internetem rezonoval zejména ten poslední. Astronautka Peggy Whitsonová se stala nejen nejstarší ženou v otevřeném kosmu ale také ženou s největším počtem vesmírných vycházek (celkem 8).

My se však podíváme na první ze tří výstupů, který proběhl 24. března a zúčastnili se ho Američan Robert Kimbrough z NASA a Francouz Thomas Pesquet z Evropské kosmické agentury.

Pesquet měl během výstupu GoPro kameru. Evropská kosmická agentura uveřejnila zrychlené záběry, které jsou v podstatně lepší kvalitě než ty, které lze sledovat na živých záběrech NASA TV nebo později ze záznamu.

Astronauti provedli během výstupu mimo jiné údržbu mechanického manipulátoru a především připravili malý modul PMA-3 na přesun.

Modul bude sloužit k dokování soukromých kosmických lodí od Boeingu (Starliner) a SpaceX (Crew Dragon). Výstup trval 6 hodin a 34 minut.

Foto: NASA/ESA

Témata článku: Video, Vesmír, Astronomie, Mezinárodní vesmírná stanice, ESA, Skafandry, Dragon, Živý záběr, Astronaut, Mezinárodní agentura, Skafandr, Boeing 767, Boeing 737, Posádka, Crew, Peggy Whitson, Thomas Pesquet, Boeing 777

10 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Viktor Prudič 8. 4. 2017 14:48:16
  To jako, že už pouštějí kretény i do vesmíru? Dneska jsem na lyžích...
 • Václav Kovařík 6. 4. 2017 0:07:48
  Asi hezké video, ale přehrává se tak trhaně, že je nedívatelné. :-( Ten...
 • David Mochal 5. 4. 2017 21:57:32
  vraťte se na youtube. stále se to seká :-/