Fitbit bude po fitness náramcích a hodinkách vyrábět levné plicní ventilátory pro pacienty s COVID-19

Americká značka Fitbit se etablovala jako výrobce nositelné elektroniky – zejména fitness náramků a chytrých hodinek. V dohledné době se však míní prosadit i v segmentu zdravotnické techniky, kam vstupuje s levným plicním ventilátorem, určeným pro pacienty s onemocněním COVID-19.

Fitbit Flow, jak se novinka jmenuje, byl vyvinut se záměrem pomoci nemocnicím, čelícím na vrcholu pandemie nedostatku plicních ventilátorů. Firma slibuje vysokou kvalitu za nízkou cenu a již úspěšně získala certifikaci Emergency Use Authorization (EUA) od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration).

Plicní ventilátor od výrobce náramků

Ventilátor od Fitbitu je založen na systému MIT E-Vent. Jedná se o automatické zařízení, které v podstatě kopíruje funkci ručních resuscitačních vaků používaných záchranáři v terénu. Výrobce tvrdí, že jeho konstrukce je obzvláště účinná a nabízí odpovídající kombinaci senzorů, automatických alarmů a dalších funkcí pro sledování pacientů.

COVID-19 před nás postavil výzvu, abychom posunuli hranice inovací a kreativity a využili vše, co máme k dispozici, k rychlejšímu vývoji produktů, jež podporují pacienty a systémy zdravotní péče, které se o ně starají.“ uvedl zakladatel a generální ředitel Fitbitu James Park.

Firma využila své odborné znalosti v oblasti vývoje senzorů a ve spolupráci s dodavateli pracovala na vývoji ventilátoru. Nyní plánuje zahájení sériové výroby s tím, že Fitbit Flow hodlá dodávat zdravotnickým zařízením po celém světě.

Příprava na další vlny pandemie

Tělo ventilátoru je vyrobeno z laserem řezaného hliníku a lze ho umístit na stůl, modulární stojan či vozík. Ve srovnání s běžně dostupnými přístroji nabízí mnohem jednodušší ovládání, nevyžaduje náročné školení ani odborné znalosti.

Ke kladům patří také snadná údržba a případné opravy, k čemuž přispívá jednoduchý přístup do útrob přes průhledné otevírací okénko. Nutno podotknout, že nouzové ventilátory nejsou navrženy tak, aby nahrazovaly stávající plicní ventilátory. Jsou určeny jako náhrada pro použití v případech, kdy tato technika není k dispozici v potřebném množství.

V posledních týdnech poptávka po plicních ventilátorech v mnoha zemích kvůli ustupující pandemii mírně klesla. Je ale pravděpodobné, že v nadcházejících měsících znovu vzroste, pokud budou následovat další vlny onemocnění COVID-19, jak predikují epidemiologové.

Diskuze (5) Další článek: Apple má hodnotu 1,5 bilionu dolarů. Microsoft mu dýchá na záda

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Zdraví, COVID-19, Hodinky, Fitbit, Dyson, Pandemie, Náramek, PAC, Pacient, Ventilátor, James Park, Plicní ventilátor, EUA, Epidemiolog, Fitbitu, NARA, Bude, Fitness náramek, Ventil, Fitness +, Hodinky na Heureka.czRecenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Recenze hry Bayonetta 3. Sexy čarodějnice rozjela další parádní show plnou akce

Třetí Bayonetta po 8 letech vývoje konečně dorazila na Switch a pořád to umí pořádně rozjet. Zároveň opět potvrzuje fakt, že Nintendo nevydává jen rodinné hry.  

Martin Nahodil
Bayonetta 3Nintendo SwitchRecenze
Teplota, kompas i aktuální hloubka. Tato aplikace promění hodinky Apple Watch Ultra v potápěčský počítač

Teplota, kompas i aktuální hloubka. Tato aplikace promění hodinky Apple Watch Ultra v potápěčský počítač

** Apple Watch Ultra nabídne pro každého něco ** Svou trochou do mlýna přispějí i rekreačním potápěčům ** Aplikace Oceanic+ je promění v základní potápěčský počítač

Martin Chroust
VodotěsnostApple Watch
The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

The Callisto Protocol: Dali jsme dohromady vše, co potřebujete vědět o nejočekávanějším hororu roku

Vývojáři ze Striking Distance Studios v čele se slavným Glenem Schofieldem, autorem úspěšné série Dead Space, si pro nás nachystali strašidelnou jízdu, se kterou zamíříme opět do vesmíru.

Michal Polok
The Callisto ProtocolPreview
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě