Koronavirus | Fitbit

Fitbit bude po fitness náramcích a hodinkách vyrábět levné plicní ventilátory pro pacienty s COVID-19

Americká značka Fitbit se etablovala jako výrobce nositelné elektroniky – zejména fitness náramků a chytrých hodinek. V dohledné době se však míní prosadit i v segmentu zdravotnické techniky, kam vstupuje s levným plicním ventilátorem, určeným pro pacienty s onemocněním COVID-19.

Fitbit Flow, jak se novinka jmenuje, byl vyvinut se záměrem pomoci nemocnicím, čelícím na vrcholu pandemie nedostatku plicních ventilátorů. Firma slibuje vysokou kvalitu za nízkou cenu a již úspěšně získala certifikaci Emergency Use Authorization (EUA) od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration).

Plicní ventilátor od výrobce náramků

Ventilátor od Fitbitu je založen na systému MIT E-Vent. Jedná se o automatické zařízení, které v podstatě kopíruje funkci ručních resuscitačních vaků používaných záchranáři v terénu. Výrobce tvrdí, že jeho konstrukce je obzvláště účinná a nabízí odpovídající kombinaci senzorů, automatických alarmů a dalších funkcí pro sledování pacientů.

COVID-19 před nás postavil výzvu, abychom posunuli hranice inovací a kreativity a využili vše, co máme k dispozici, k rychlejšímu vývoji produktů, jež podporují pacienty a systémy zdravotní péče, které se o ně starají.“ uvedl zakladatel a generální ředitel Fitbitu James Park.

Firma využila své odborné znalosti v oblasti vývoje senzorů a ve spolupráci s dodavateli pracovala na vývoji ventilátoru. Nyní plánuje zahájení sériové výroby s tím, že Fitbit Flow hodlá dodávat zdravotnickým zařízením po celém světě.

Příprava na další vlny pandemie

Tělo ventilátoru je vyrobeno z laserem řezaného hliníku a lze ho umístit na stůl, modulární stojan či vozík. Ve srovnání s běžně dostupnými přístroji nabízí mnohem jednodušší ovládání, nevyžaduje náročné školení ani odborné znalosti.

Ke kladům patří také snadná údržba a případné opravy, k čemuž přispívá jednoduchý přístup do útrob přes průhledné otevírací okénko. Nutno podotknout, že nouzové ventilátory nejsou navrženy tak, aby nahrazovaly stávající plicní ventilátory. Jsou určeny jako náhrada pro použití v případech, kdy tato technika není k dispozici v potřebném množství.

V posledních týdnech poptávka po plicních ventilátorech v mnoha zemích kvůli ustupující pandemii mírně klesla. Je ale pravděpodobné, že v nadcházejících měsících znovu vzroste, pokud budou následovat další vlny onemocnění COVID-19, jak predikují epidemiologové.

Diskuze (5) Další článek: Apple má hodnotu 1,5 bilionu dolarů. Microsoft mu dýchá na záda

Témata článku: Technologie, Koronavirus, Zdraví, COVID-19, Hodinky, Fitbit, Fitbitu, Pacient, Fitness náramek, Plicní ventilátor, Pandemie, Ventilátor, Náramek, James Park


Určitě si přečtěte

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

Velká analýza 10 000 největších webů ukázala, že jsou tak nějak všechny stejné

** Podoba webů se za těch 30 let dramaticky proměnila ** Dnes jsou ale poměrně uniformní – podobné ** Ukazuje to i analýza z Indianské univerzity

Jakub Čížek | 34

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 149