Fitbit bude po fitness náramcích a hodinkách vyrábět levné plicní ventilátory pro pacienty s COVID-19

Americká značka Fitbit se etablovala jako výrobce nositelné elektroniky – zejména fitness náramků a chytrých hodinek. V dohledné době se však míní prosadit i v segmentu zdravotnické techniky, kam vstupuje s levným plicním ventilátorem, určeným pro pacienty s onemocněním COVID-19.

Fitbit Flow, jak se novinka jmenuje, byl vyvinut se záměrem pomoci nemocnicím, čelícím na vrcholu pandemie nedostatku plicních ventilátorů. Firma slibuje vysokou kvalitu za nízkou cenu a již úspěšně získala certifikaci Emergency Use Authorization (EUA) od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration).

Plicní ventilátor od výrobce náramků

Ventilátor od Fitbitu je založen na systému MIT E-Vent. Jedná se o automatické zařízení, které v podstatě kopíruje funkci ručních resuscitačních vaků používaných záchranáři v terénu. Výrobce tvrdí, že jeho konstrukce je obzvláště účinná a nabízí odpovídající kombinaci senzorů, automatických alarmů a dalších funkcí pro sledování pacientů.

COVID-19 před nás postavil výzvu, abychom posunuli hranice inovací a kreativity a využili vše, co máme k dispozici, k rychlejšímu vývoji produktů, jež podporují pacienty a systémy zdravotní péče, které se o ně starají.“ uvedl zakladatel a generální ředitel Fitbitu James Park.

Firma využila své odborné znalosti v oblasti vývoje senzorů a ve spolupráci s dodavateli pracovala na vývoji ventilátoru. Nyní plánuje zahájení sériové výroby s tím, že Fitbit Flow hodlá dodávat zdravotnickým zařízením po celém světě.

Příprava na další vlny pandemie

Tělo ventilátoru je vyrobeno z laserem řezaného hliníku a lze ho umístit na stůl, modulární stojan či vozík. Ve srovnání s běžně dostupnými přístroji nabízí mnohem jednodušší ovládání, nevyžaduje náročné školení ani odborné znalosti.

Ke kladům patří také snadná údržba a případné opravy, k čemuž přispívá jednoduchý přístup do útrob přes průhledné otevírací okénko. Nutno podotknout, že nouzové ventilátory nejsou navrženy tak, aby nahrazovaly stávající plicní ventilátory. Jsou určeny jako náhrada pro použití v případech, kdy tato technika není k dispozici v potřebném množství.

V posledních týdnech poptávka po plicních ventilátorech v mnoha zemích kvůli ustupující pandemii mírně klesla. Je ale pravděpodobné, že v nadcházejících měsících znovu vzroste, pokud budou následovat další vlny onemocnění COVID-19, jak predikují epidemiologové.

Diskuze (5) Další článek: Apple má hodnotu 1,5 bilionu dolarů. Microsoft mu dýchá na záda

Témata článku: Zdraví, Technologie, Koronavirus, COVID-19, Hodinky, Fitbit, Fitness náramek, Fitness +, James Park, NARA, Plicní ventilátor, Epidemiolog, Pandemie, Ventil, EUA, Ventilátor, Pacient, Fitbitu, Náramek, Bude, Hodinky na Heureka.czLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Recenze mobilu Xiaomi 11T Pro. Nabije se dřív, než vyjdete ze sprchy

Recenze mobilu Xiaomi 11T Pro. Nabije se dřív, než vyjdete ze sprchy

** Parádní 120W nabíjení ** Uživatelské prostředí potěší i irituje ** Šedá varianta je spíš konzervativní

Jan Pánek
Vyšší třídaRecenze
Korpusový vyhledávač Kontext Alpha je tajná zbraň každého milovníka češtiny

Korpusový vyhledávač Kontext Alpha je tajná zbraň každého milovníka češtiny

** Český národní korpus analyzuje tisíce textů ze všech oblastí života ** Vyhledávač Kontext v něm umí dokonale vyhledávat ** Je to skvělý nástroj pro milovníky češtiny a zbraň grammar nazis

Jakub Čížek
ČeskoVyhledávače