Koronavirus | Fitbit

Fitbit bude po fitness náramcích a hodinkách vyrábět levné plicní ventilátory pro pacienty s COVID-19

Americká značka Fitbit se etablovala jako výrobce nositelné elektroniky – zejména fitness náramků a chytrých hodinek. V dohledné době se však míní prosadit i v segmentu zdravotnické techniky, kam vstupuje s levným plicním ventilátorem, určeným pro pacienty s onemocněním COVID-19.

Fitbit Flow, jak se novinka jmenuje, byl vyvinut se záměrem pomoci nemocnicím, čelícím na vrcholu pandemie nedostatku plicních ventilátorů. Firma slibuje vysokou kvalitu za nízkou cenu a již úspěšně získala certifikaci Emergency Use Authorization (EUA) od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (Food and Drug Administration).

Plicní ventilátor od výrobce náramků

Ventilátor od Fitbitu je založen na systému MIT E-Vent. Jedná se o automatické zařízení, které v podstatě kopíruje funkci ručních resuscitačních vaků používaných záchranáři v terénu. Výrobce tvrdí, že jeho konstrukce je obzvláště účinná a nabízí odpovídající kombinaci senzorů, automatických alarmů a dalších funkcí pro sledování pacientů.

COVID-19 před nás postavil výzvu, abychom posunuli hranice inovací a kreativity a využili vše, co máme k dispozici, k rychlejšímu vývoji produktů, jež podporují pacienty a systémy zdravotní péče, které se o ně starají.“ uvedl zakladatel a generální ředitel Fitbitu James Park.

Firma využila své odborné znalosti v oblasti vývoje senzorů a ve spolupráci s dodavateli pracovala na vývoji ventilátoru. Nyní plánuje zahájení sériové výroby s tím, že Fitbit Flow hodlá dodávat zdravotnickým zařízením po celém světě.

Příprava na další vlny pandemie

Tělo ventilátoru je vyrobeno z laserem řezaného hliníku a lze ho umístit na stůl, modulární stojan či vozík. Ve srovnání s běžně dostupnými přístroji nabízí mnohem jednodušší ovládání, nevyžaduje náročné školení ani odborné znalosti.

Ke kladům patří také snadná údržba a případné opravy, k čemuž přispívá jednoduchý přístup do útrob přes průhledné otevírací okénko. Nutno podotknout, že nouzové ventilátory nejsou navrženy tak, aby nahrazovaly stávající plicní ventilátory. Jsou určeny jako náhrada pro použití v případech, kdy tato technika není k dispozici v potřebném množství.

V posledních týdnech poptávka po plicních ventilátorech v mnoha zemích kvůli ustupující pandemii mírně klesla. Je ale pravděpodobné, že v nadcházejících měsících znovu vzroste, pokud budou následovat další vlny onemocnění COVID-19, jak predikují epidemiologové.

Diskuze (5) Další článek: Apple má hodnotu 1,5 bilionu dolarů. Microsoft mu dýchá na záda

Témata článku: Zdraví, Koronavirus, Technologie, COVID-19, Hodinky, Fitbit, NARA, Ventil, Pacient, Náramek, Fitness náramek, Ventilátor, James Park, Epidemiolog, Fitbitu, Plicní ventilátor, Pandemie


Určitě si přečtěte

To jsme si to zase zavařili. Ballot screen pro Android je průšvih [komentář]
Jakub Čížek
Evropská unieAndroidVyhledávače
Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50

Jakub Čížek
Windows 10ChromeSoftware
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 67

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Lukáš Václavík
LTEPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Obří GeForce RTX 3090 vyfocená ve skříni. Moc místa vám nezbyde
Karel Javůrek
GeForce RTX 3000Grafické kartyNvidia