Ford předvedl PR majstrštyk. Při světové premiéře elektrického pickupu dostal za volant prezidenta Bidena

Oficiální světovou premiéru si v noci na dnešek odbyl elektrický pickup Ford F-150 Lightning. Máme fotky, tiskovou zprávu, informace a ceny, jak se na řádné produktové entrée sluší. Ale poprvé se auto ukázalo veřejnosti už o den dříve ve společnosti amerického prezidenta.

Joe Biden navštívil továrnu Ford Motor na výrobu elektromobilů v Dearbornu (stát Michigan). Ve svém proslovu podpořil elektromobilitu (záznam akce), oznámil řadu investic a daňové úlevy jak pro výrobce, tak pro spotřebitele. Na pozadí scény bylo vystaveno několik historických milníků značky, mezi nimi i v té době ještě nepředstavený Lightning.

Později Biden dokonce na testovací dráze projel maskovaný prototyp. Když se pak vrátil k novinářům a stáhl okénko, první reakce byla „This sucker's quick!“ (tenhle lump je rychlej!). Pochvaloval si akceleraci, kterou si vyzkoušel opakovaně. Pro automobilku reklama z říše snů.

Ford F-150 je nejprodávanějším vozem americké historie, a tak je jeho elektrifikace ostře sledovaná. Jméno Lightning (blesk) má evokovat nejen elektřinu, ale i rychlost, která byla ještě před pár lety rezervovaná pouze superautům. Udávaný dojezd je 370, resp. 482 km s větší baterií, obě varianty jsou kapalinou chlazené. Ford připravenou 80A nabíječku Charge Station Pro, za příplatek je dokonce 48A verze, která i v domácích podmínkách slibuje plné nabití za cca 8 hodin. U velké 150kW DC nabíječky se Lightning dostane z 15 na 80 % během 41 minut.

Motory jsou dva, po jednom na každé nápravě, základní má výkon 318 kW/426 koní, špičková verze 420 kW/563 koní.

Ford představuje F-150 Lightning:

Ceny začínají na 39 974 dolarech, s federální a státní podporou je možné přiblížit se ke 30 tisícům. Odborníci očekávali cenu až o 20 tisíc dolarů vyšší, takže nastavená cenová politika vypadá lákavě. Za vyšší dojezd se připlácí 10 tisíc dolarů, s různými pakety a příplatkovou výbavou se nejdražší varianty vyšplhají k 60 tisícům. První vozy se dostanou k zákazníkům na jaře 2022.

Via Electrek.co  

Diskuze (14) Další článek: 80 hodin v kuse. Vyzkoušeli jsme bezdrátová sluchátka Marshall Major IV

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,