Elektromobily | Automobily | Ford

Ford v listopadu představí elektrické SUV inspirované ikonickým Mustangem

Již od dubna kolují informace o elektromobilu, který automobilka Ford připravuje pod kódovým označením „Mach 1“. Plně elektrický vůz s dlouhým dojezdem chtěl výrobce ukázat ještě před koncem tohoto roku. Nyní je jisté, že plánovaný termín s rezervou stihne – představení novinky proběhne 17. listopadu.

Zásadní otázka, co vlastně znamená „inspirovaný Mustangem“, bude zodpovězena v rámci výstavy LA Auto Show, jež proběhne ve dnech 22. listopadu až 1. prosince. Jistě se zde dozvíme i řadu dalších informací, neboť o chystaném elektromobilu je dosud známo jen velmi málo podrobností.

Elektromobil od Fordu

Automobilka na svém webu spustila novou sekci elektrických vozidel s titulkem „Say Goodbye to Gas with Ford“ („Řekněte sbohem tankování s Fordem“), kde nabízí možnost přihlásit se k odběru novinek. Prezentuje tu i siluetu chystaného auta se zdůrazněnými předními světlomety a zadními světly, jež se vizuálně podobají provedení známému z posledních generací Fordu Mustang.

V další části pak vyvrací některé mýty spojené s elektromobily – ukazuje, že mohou být výkonné a rychlé, obstojí i v náročných klimatických podmínkách a doplnění energie nemusí trvat dlouho. Konkrétně uvádí, že při použití 150kW rychlonabíječky lze baterii během deseti minut nabít natolik, že vůz ujede vzdálenost až 75 kilometrů.

Původní informace hovořily o tom, že elektromobil od Fordu ujede na jedno nabití až 600 kilometrů. Webové stránky nyní uvádějí odhadovaný dojezd (dle metodiky EPA) nejméně 300 mil, tedy přibližně 480 kilometrů. Automobilka jedním dechem dodává, že skutečný dojezd ovlivňuje celá řada faktorů, včetně způsobu jízdy.

Namachrovaný elektrický Mustang

Jedním ze základních faktorů při rozhodování o pořízení elektrického auta je dostupnost nabíjecích stanic. Ford slibuje svým zákazníkům více než dvacet tisíc nabíječek na území Spojených států a nabízí i interaktivní mapu, na níž lze vyhledávat nabíjecí stanice podél naplánované trasy. Platit na nich bude možné prostřednictvím aplikace FordPass.

Ford v loňském roce uvedl, že do roku 2022 hodlá do svého globálního portfolia zařadit čtyřicet (nějakým způsobem) elektrifikovaných vozidel, z toho16 jich má být plně elektrických. K dosažení tohoto cíle plánuje investovat do vývoje 11 miliard dolarů.

První elektrické SUV od Fordu půjde do prodeje do konce roku 2020. V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o předpokládané ceně, ani podrobnější technické specifikace. Další informace se tak dozvíme z konference, která má být dle Fordu přenášena i po internetu.

Diskuze (3) Další článek: Poslední aktualizace Windows 10 mohly způsobovat řadu potíží. Microsoft vydal kumulativní opravu

Témata článku: Internet, USA, Elektromobily, Automobily, Akumulátory, Ford, Elektromobil, Automobilka, Nabíjecí stanice, Dojezd, EPA, Sport Utility Vehicle, La Auto Show, Mustang, Ford Mustang


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36