Ford v listopadu představí elektrické SUV inspirované ikonickým Mustangem

Již od dubna kolují informace o elektromobilu, který automobilka Ford připravuje pod kódovým označením „Mach 1“. Plně elektrický vůz s dlouhým dojezdem chtěl výrobce ukázat ještě před koncem tohoto roku. Nyní je jisté, že plánovaný termín s rezervou stihne – představení novinky proběhne 17. listopadu.

Zásadní otázka, co vlastně znamená „inspirovaný Mustangem“, bude zodpovězena v rámci výstavy LA Auto Show, jež proběhne ve dnech 22. listopadu až 1. prosince. Jistě se zde dozvíme i řadu dalších informací, neboť o chystaném elektromobilu je dosud známo jen velmi málo podrobností.

Elektromobil od Fordu

Automobilka na svém webu spustila novou sekci elektrických vozidel s titulkem „Say Goodbye to Gas with Ford“ („Řekněte sbohem tankování s Fordem“), kde nabízí možnost přihlásit se k odběru novinek. Prezentuje tu i siluetu chystaného auta se zdůrazněnými předními světlomety a zadními světly, jež se vizuálně podobají provedení známému z posledních generací Fordu Mustang.

V další části pak vyvrací některé mýty spojené s elektromobily – ukazuje, že mohou být výkonné a rychlé, obstojí i v náročných klimatických podmínkách a doplnění energie nemusí trvat dlouho. Konkrétně uvádí, že při použití 150kW rychlonabíječky lze baterii během deseti minut nabít natolik, že vůz ujede vzdálenost až 75 kilometrů.

Původní informace hovořily o tom, že elektromobil od Fordu ujede na jedno nabití až 600 kilometrů. Webové stránky nyní uvádějí odhadovaný dojezd (dle metodiky EPA) nejméně 300 mil, tedy přibližně 480 kilometrů. Automobilka jedním dechem dodává, že skutečný dojezd ovlivňuje celá řada faktorů, včetně způsobu jízdy.

Namachrovaný elektrický Mustang

Jedním ze základních faktorů při rozhodování o pořízení elektrického auta je dostupnost nabíjecích stanic. Ford slibuje svým zákazníkům více než dvacet tisíc nabíječek na území Spojených států a nabízí i interaktivní mapu, na níž lze vyhledávat nabíjecí stanice podél naplánované trasy. Platit na nich bude možné prostřednictvím aplikace FordPass.

Ford v loňském roce uvedl, že do roku 2022 hodlá do svého globálního portfolia zařadit čtyřicet (nějakým způsobem) elektrifikovaných vozidel, z toho16 jich má být plně elektrických. K dosažení tohoto cíle plánuje investovat do vývoje 11 miliard dolarů.

První elektrické SUV od Fordu půjde do prodeje do konce roku 2020. V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o předpokládané ceně, ani podrobnější technické specifikace. Další informace se tak dozvíme z konference, která má být dle Fordu přenášena i po internetu.

Diskuze (3) Další článek: Poslední aktualizace Windows 10 mohly způsobovat řadu potíží. Microsoft vydal kumulativní opravu

Témata článku: Internet, Elektromobily, USA, Automobily, Akumulátory, Ford, Dojezd, EPA, Nabíjecí stanice, Elektromobil, Sport Utility Vehicle, La Auto Show, INS, Mustang, Automobilka, Ford Mustang, LištJak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Nejlepší sluchátka, myši, klávesnice… Vybíráme osvědčený herní hardware pod stromeček

Důležitým parametrem herních sluchátek je pohodlnost a bezdrátová konektivita. U myší vybírejte podle oblíbeného žánru i ergonomie. Klávesnice kupujte ty mechanické a koukejte na jazyk potisku.

Stanislav Janů
Hardware
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Mobilní svět se posunul, odolný Korejec zůstává stále svůj

Samsung Galaxy Xcover6 Pro. Mobilní svět se posunul, odolný Korejec zůstává stále svůj

** Mobilní svět je za posledních pár let úplně jinde ** Galaxy Xcover však zůstává stále věrný stejným klíčovým funkcím ** Odolnost IP68, vyměnitelná baterie, 3,5mm jack, a to se počítá

Martin Chroust
Preview
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě