Automobily | Elektromobily | Ford

Ford v listopadu představí elektrické SUV inspirované ikonickým Mustangem

Již od dubna kolují informace o elektromobilu, který automobilka Ford připravuje pod kódovým označením „Mach 1“. Plně elektrický vůz s dlouhým dojezdem chtěl výrobce ukázat ještě před koncem tohoto roku. Nyní je jisté, že plánovaný termín s rezervou stihne – představení novinky proběhne 17. listopadu.

Zásadní otázka, co vlastně znamená „inspirovaný Mustangem“, bude zodpovězena v rámci výstavy LA Auto Show, jež proběhne ve dnech 22. listopadu až 1. prosince. Jistě se zde dozvíme i řadu dalších informací, neboť o chystaném elektromobilu je dosud známo jen velmi málo podrobností.

Elektromobil od Fordu

Automobilka na svém webu spustila novou sekci elektrických vozidel s titulkem „Say Goodbye to Gas with Ford“ („Řekněte sbohem tankování s Fordem“), kde nabízí možnost přihlásit se k odběru novinek. Prezentuje tu i siluetu chystaného auta se zdůrazněnými předními světlomety a zadními světly, jež se vizuálně podobají provedení známému z posledních generací Fordu Mustang.

V další části pak vyvrací některé mýty spojené s elektromobily – ukazuje, že mohou být výkonné a rychlé, obstojí i v náročných klimatických podmínkách a doplnění energie nemusí trvat dlouho. Konkrétně uvádí, že při použití 150kW rychlonabíječky lze baterii během deseti minut nabít natolik, že vůz ujede vzdálenost až 75 kilometrů.

Původní informace hovořily o tom, že elektromobil od Fordu ujede na jedno nabití až 600 kilometrů. Webové stránky nyní uvádějí odhadovaný dojezd (dle metodiky EPA) nejméně 300 mil, tedy přibližně 480 kilometrů. Automobilka jedním dechem dodává, že skutečný dojezd ovlivňuje celá řada faktorů, včetně způsobu jízdy.

Namachrovaný elektrický Mustang

Jedním ze základních faktorů při rozhodování o pořízení elektrického auta je dostupnost nabíjecích stanic. Ford slibuje svým zákazníkům více než dvacet tisíc nabíječek na území Spojených států a nabízí i interaktivní mapu, na níž lze vyhledávat nabíjecí stanice podél naplánované trasy. Platit na nich bude možné prostřednictvím aplikace FordPass.

Ford v loňském roce uvedl, že do roku 2022 hodlá do svého globálního portfolia zařadit čtyřicet (nějakým způsobem) elektrifikovaných vozidel, z toho16 jich má být plně elektrických. K dosažení tohoto cíle plánuje investovat do vývoje 11 miliard dolarů.

První elektrické SUV od Fordu půjde do prodeje do konce roku 2020. V tuto chvíli nejsou k dispozici informace o předpokládané ceně, ani podrobnější technické specifikace. Další informace se tak dozvíme z konference, která má být dle Fordu přenášena i po internetu.

Diskuze (3) Další článek: Poslední aktualizace Windows 10 mohly způsobovat řadu potíží. Microsoft vydal kumulativní opravu

Témata článku: Internet, USA, Automobily, Elektromobily, Akumulátory, Ford, Ford Mustang, Elektromobil, Mustang, EPA, Dojezd, Nabíjecí stanice, Sport Utility Vehicle, Automobilka, La Auto Show


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 108

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15