Fotografie z dalekohledu VLT udělala z planetky Hygiea trpasličí planetu

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 2

Názory k článku

avatar
30. 10. 2019 12:38

Takové články se dobře čtou, takové já můžu, viď. Sám si u nich vždy uvědomím, že právě tito lidé, kteří vystudovali obor, který je baví, celý život se mu věnují a rozšiřují znalosti lidi, by měli být vyzdvihování, považováni za celebrity, oceňováni. Na rozdíl od těch, kteří vystudují nějaký humanitní obor (ten sám o sobě nevadí, ale potřebuje společnost 10 sociologů, psychologů, amatérských klimatologů* na 1000 obyvatel?) jen proto, aby měli titul, založili (ne)ziskovku, ždímali své spoluobčany na daních za tvorby pochybných metastudií, ve kterých druhým vysvětlují – ne příliš chytří politici se toho chytají – co by si měli myslet, jak žít, jak musí změnit systém a sami sebe, přitom pokrytecky káží vodu a pijí víno? Možná by se situace ve vědních oborech ve školství a obecně dost změnila, kdyby byly už od II. stupně ZŠ povinné exkurze do některých provozů, speciálně výroba solárních panelů (od monokrystalu), stavba větrných elektráren, jejich údržba (flotila helikoptér je skvělá a mrtvý pták nikoho nezajímá), výroba a likvidace baterií (velké se recyklují pouze zkušebně, manuálně, nákladně a s malou výtěžností nekvalitních prvků) s přednáškou o tom, jaké prvky a slitiny jsou při výrobě nutné, kolik je spotřebováno energií a zdrojů, něco jako popularizace skutečnosti. Každý jeden čip CPU od vývoje po likvidaci zatížil přírodu tak, že všichni stávkující studenti jsou vinni, jsou součástí naší fosilní éry. Pokud chtějí něco změnit, nemohou používat její výdobytky = stali by se „ultrapokrytci”, konec, zase moc píšu.
> Souhlasím, že název trpasličí planeta je hloupý, sám bych všechna kulatá tělesa (s pravidelným tvarem) označoval za planety, jedna je prostě větší, druhá malá.
* Doporučuji se mrknout, kolik těch „slavných” vědců, kterými se zaštitují alarmisté a FfF, má dostatečné vzdělání v patřičných oborech, aby mohli něco takového říkat s jistotou tvrdit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor