Francouzské komando šlo do boje s robopsem Spot. Zatím jen na cvičišti

Francouzští kadeti se na Twitteru pochlubili fotografiemi z cvičení, při kterém vojáky doplnila robotická technika. Tamní škola pro důstojníky Saint-Cyr Coëtquidan totiž testovala jejich schopnosti v obranných i útočných operacích.

Každé z kol si nejprve vyzkoušeli pouze studenti a poté jej absolvovali s roboty. Cílem bylo zjistit, co skutečně dokážou a jestli je to v praxi k něčemu dobré. Sada fotografií by dozajisté zapadla, kdy se ovšem na snímcích neobjevil také americký Spot od Boston Dynamics.

Podle účastníků bojových simulací měl sice kvůli malým rozměrům problémy s výdrží na baterii, a tak nemohl dokončit celou misi, svojí přítomností na bojišti jako průzkumník zachránil životy.

Jakékoliv bojové (byť zatím jen simulované) využití pokročilé robotiky budí vášně, samotný Boston Dynamics se proto nechal slyšet, že přímo on s francouzskou armádou nespolupracuje a Spota si pořídila skrze místního distributora. Nicméně i samotný Boston Dynamics vyrostl velkou měrou na spolupráci s obrannou agenturou DARPA.

Diskuze (4) Další článek: Intel chystá až 56jádrové Xeony. Jejich TDP bude šílených 350 W

Témata článku: Technika, Roboti, Twitter, Armáda, Francie, Boston Dynamics, DARPA, Spota, Cvičiště, Komando, Robot, Baťa, Spot, Kadet, BATA