Fyzik varuje před navázáním kontaktu s mimozemšťany. Mohl by to prý být konec života na Zemi

Fyzik a bývalý redaktor prestižního žurnálu Nature Mark Buchanan ve svém článku pro Washington Post důrazně varoval před pátráním po mimozemských civilizacích

„Je pravděpodobné, že za to, že dosud nemáme žádné důkazy o kontaktu s mimozemskými civilizacemi, bychom měli být všichni vděční. Pokud mimozemšťané existují, pokus o komunikaci s nimi by pro nás mohl být extrémně nebezpečný,“ tvrdí.

„Musíme zjistit, zda je to moudré – nebo bezpečné – a jak takové pokusy organizovat,“ dodává.

Osud lidstva v rukou radioastronomů?

Buchanan je rovněž přesvědčen o tom, že hledání mimozemšťanů již dosáhlo takového stadia technologické propracovanosti, že vzhledem k současným rizikům vyžaduje přísnou regulaci na národní i mezinárodní úrovni.

Bez ní totiž i jedna jediná osoba s přístupem k dostatečné výkonnému vysílacímu zařízení může podniknout takové akce, které ovlivní budoucnost celé planety – a osud lidstva by neměl být ponechán v rukou „hrstky radioastronomů“.

Z výše uvedených důvodů by proto prý bylo nejlepší ještě chvíli počkat a zatím vyvinout rozumný regulační rámec. „Mělo by se to stát teď. Nebo brzy. Než bude pozdě,“ uzavírá Buchanan.

Diskuze (101) Další článek: Stojí mezi vámi a servery. Jak zjistit, ze kterých CDN k vám tečou data?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,