Generální ředitel Roskosmosu: „Venuše je ruská planeta!“

Šéf ruské kosmické agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin v úterý označil Venuši za „ruskou planetu“. Tento neobvyklý komentář zazněl krátce poté, co byl v atmosféře Venuše objeven fosfan – tedy plyn, který na Zemi vytvářejí pouze živé organismy (pokud není vyráběn průmyslově).

„Naše země byla první a jedinou, která na Venuši úspěšně přistála,“ připomněl Rogozin podle The Moscow Times.

Samotná kosmická agentura Roskosmos pak uvedla, že „obrovská propast mezi Sovětským svazem a jeho konkurenty při výzkumu Venuše přispěla k tomu, že USA nazvaly Venuši sovětskou planetou“.

Z dostupných informací plyne, že Rusko chce na Venuši vyslat nezávislou misi. Ta by měla navázat na misi Veněra-D připravovanou ve spolupráci se Spojenými státy.

K možnosti, že v atmosféře Venuše existuje život, je však Rogozin skeptický. „Ruská sonda shromáždila informace o planetě – je to tam jako v pekle,“ konstatoval.

Diskuze (60) Další článek: Spotify jde opět proti Applu, ten se ale brání. Předmětem sporu je předplatné Apple One

Témata článku: Vesmír, Výzkum, Země, USA, Rusko, Mimozemský život, Venuše, Sovětský svaz, The Moscow Times, Dmitrij Rogozin, Kosmická agentura, Sonda, Generální ředitel, Euronews, Roskosmos, Planeta, Dostupná informace40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

EISA: nejlepší televizory, projektor a multimediální přehrávač pro rok 2021/2022

I letos se všechny velké akce a veletrhy se spotřební elektronikou zrušily, ale vyhlášení nejlepších produktů dle asociace EISA jsme se dočkali. Podívejte se, co EISA považuje za to nejlepší.

Jaromír Puk
Televizory