Geneticky modifikovaná rajčata prý podporují relaxaci a snižování krevního tlaku

Nová geneticky modifikovaná odrůda rajčete se stala první potravinou, která byla vyrobena pomocí nástroje CRISPR–Cas9 a současně ji lze normálně koupit. Zatím tedy jen v Japonsku, ale jednoho dne… kdo ví.

Dotyčná rajčata byla upravena tak, aby obsahovala vysoké hladiny kyseliny γ-aminomáselné (GABA). O té společnost Sanatech Seed se sídlem v Tokiu tvrdí, že může podporovat relaxaci a snižování krevního tlaku.

„GABA je v Japonsku známá sloučenina podporující zdraví. Je to jako vitamín C,“ řekl technický ředitel Sanatech Seed Hiroshi Ezura. „Proto jsme si ji vybrali jako náš první cíl pro naši technologii editace genomu.“

Má to ale jeden háček. Jak upozorňuje Scientific American, zatím neexistují žádné skutečně věrohodné studie, které by tyto údajné účinky kyseliny γ-aminomáselné potvrzovaly.

Už od chvíle, kdy byl prodej rajčat schválen, se tak vedou diskuse o tom, zda nejde spíše o klamavou reklamu. Některé dosavadní analýzy jsou ohledně potenciálních přínosů poměrně pozitivní, nicméně na finální verdikt si ještě nějakou dobu budeme muset počkat.

Diskuze (1) Další článek: Apple byl krátce první firmou s hodnotou tři biliony dolarů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,