Google financuje vývoj tetování, která vaše tělo promění v touchpad

Google stále investuje značné finanční prostředky do vývoje různých zajímavých nositelností. Jednou z nich je i dočasné tetování, které de facto promění vaše tělo v obří touchpad.

Cílem projektu zvaného SkinMarks je zajistit, aby naše interakce s různými technologickými zařízeními byly mnohem přirozenější a intuitivnější než v současné době.

SkinMarks lze aplikovat například na prsty nebo jiné části ruky. Pro aktivaci senzorů by pak stačilo jen ohnout prst či třeba sevřít pěst – což je něco, na co bychom si nepochybně velmi rychle zvykli.

„Díky značně redukované tloušťce tetování a zvýšené roztažitelnosti je SkinMark dostatečně tenký a flexibilní na to, aby se přizpůsobil nepravidelné geometrii, jako jsou ohybové linie a vystupující kosti,“ uvedli badatelé z The Saarland University, kteří na vývoji těchto tetování pracují.

CNET připomíná, že Google má nesporně pádnou motivaci k tomu, aby lidi k používání podobných gadgetů inspiroval – umožní mu to shromáždit ještě více uživatelských dat pro účely cílené reklamy, která mu už nyní přináší přes 160 miliard dolarů ročně.

Váš názor Další článek: 10 DVD bude stačit: Microsoft Flight Simulator 2020 vyjde i na fyzických nosičích

Témata článku: , , , , , , , , , , ,