GraphenePads jsou brzdové destičky s mřížkou jako ze Starship. K čemu slouží a proč je uvnitř grafen

Absolute Black vyrábí cyklistické komponenty, které na první pohled zaujmou konstrukcí, designem a při používání i špičkovou kvalitou. Oválné převodníky, raménka přehazovaček s kolečkem bez středu, řetězové mazivo s grafenem… Nejnovějším příspěvkem jsou brzdové destičky GraphenePads, které nevypadají jako nic z toho, co nabízí konkurence.

Třecí směs je nanesená na podkladové desce, která vybíhá daleko mimo brzdový třmen a přechází do nezaměnitelné mřížky. Její smysl je jednoduchý – chlazení. A podle testů, kterými se výrobce chlubí na webu, to funguje bezkonkurenčně.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tohle je HollowCage, raménko přehazovačky s kolečkem bez osy. První velký hit značky Absolute Black.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Zdají se vám ty převodníky „nějaké divné“? Pak se vám tak zdají správně, jsou oválné, deformované s tím účelem, aby více zabíraly v té fázi pohybu, kdy mají svaly na noze více síly, v krajních polohách naopak noze trochu uleví. AbsoluteBlack si hraje s materiály, jejich zpracováním, designem i povrchovou úpravou.

Princip je jednouchý a používají jej i další výrobci: třecí směs předá teplo podkladovému materiálu, ten jej vyvede mimo třmen, kde se ochladí vzduchem. Jenže nikdo jiný nemá tento chladič tak velký a nápadný.

Zajímavý je i materiál. Absolute Black se chlubí grafenem, který je v podobě drobných partiklů použitý uvnitř směsi i při povrchové úpravě. Firma ale neuvádí, kolik toho grafenu reálně je a jak velký má podíl na výsledku. Osobně Absolute Black podezírám, že jde spíše o efekt, grafen je aktuálně jedním z těch cool materiálů, o kterém se hodně mluví, ale to je opravdu jen můj dojem. Ještě zmíním absenci toxické mědi a dalších těžkých kovů, což bude (minimálně v domovské Kalifornii) pro brzdové destičky povinný atribut od roku 2025.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takhle GraphenePads vypadají na kole, z brzdových třmenů vyčuhují opravdu výrazně.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Například takto vypadají brzdové destičky s chladičem u konkurence.

Teď jsme si vykreslili atraktivní produkt, nejedno srdíčko cyklisty/bajkera/technologického hračičky jistě poskočilo, takže jdeme na cenu: 60 eur, což je asi 1500 Kč. Pro kontext – nejlevnější brzdové destičky na kolo koupíte za stovku, kvalitní za 400 Kč, dosavadní technické finesy do tisícovky. S trvanlivostí GraphenePads by neměl být problém, výrobce uvádí, že v kopcovitém terénu zvládnou 8000 km.

A co ta Starship v nadpisu? O tu si řekl výrobce sám na instagramu:

Diskuze (68) Další článek: Hráči mají žně. Nové grafiky za rohem, ceny starých padají

Témata článku: Instagram, Design, Starship, Materiál, Cyklistika, Kola, Grafen, Destička, Mřížka, Třmen, Směs, Kalifornie, Výrobce, Cyklistika na Heureka.czWhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu. Touto fintou jej však můžete rozjet na dvou Androidech současně

** Betaverze WhatsApp testuje propojení telefonu a tabletu ** Jednoduchou fintou jej však spustíte na dvou telefonech najednou ** Stačí jen z druhého telefonu na chvíli udělat tablet

Martin Chroust
Jak...WhatsAppSmartphony
Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Strategie The Settlers: New Allies odhalila datum vydání. Vyjde i na konzole a český překlad nemá chybět

Pokračování série The Settlers už jsme tady měli mít dlouhou dobu. Ubisoft ale nakonec celý projekt značně předělal a výsledek nám předvedl s novým videem.

Martin Nahodil
The Settlers: New AlliesDatum vydání
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu