Gwynne Shotwell: „Orbitální let prototypu Starshipu by mohl proběhnout již v červenci.“

Prezidentka a hlavní provozní ředitelka SpaceX Gwynne Shotwell překvapila prohlášením, podle nějž by očekávaný orbitální let prototypu kosmické lodi Starship mohl proběhnout již v červenci.

Shotwell se k tomuto tématu vyjádřila v pátek na International Space Development Conference, kterou pořádá americká nezisková organizace National Space Society.

„Míříme k našemu prvnímu orbitálnímu pokusu v nepříliš vzdálené budoucnosti. Snažíme se ze všech sil, aby to bylo v červenci,“ konstatovala podle serveru SpaceNews.

Hrozí zdržení kvůli licenci od FAA

„Doufáme, že to zvládneme, ale všichni víme, že je to obtížné. Jsme opravdu blízko letu tohoto systému, nebo alespoň pokusu o první orbitální let tohoto systému ve velmi blízké době,“ dodala.

Zahraniční média nicméně upozorňují na fakt, že SpaceX dosud nedisponuje potřebnou licencí od Federal Aviation Administration (FAA).

Potíž spočívá v tom, že jmenovaná vládní agentura v současnosti provádí hodnocení možných environmentálních dopadů startů Starshipů z Boca Chica. Předchozí posudek je z roku 2014, takže se týká jen raket Falcon 9 a Falcon Heavy.

Titulní foto: SpaceX, CC 1.0

Diskuze (1) Další článek: Microsoft dostane Android do Windows 11 skrze jeho integrovaný Linux WSL

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, Prototyp, Starship, Falcon Heavy, Licence, SpaceX Gwynne Shotwell, Prezidentka, Orb, SpaceNews, Červeň, Let, Boca Chica, Červenec, Gwynne, Gwynne ShotwellSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace