Harvardský profesor chce ze dna oceánu vyzvednout kousky údajného mimozemského artefaktu

Astrofyzik a kosmolog Avi Loeb chce získat úlomky mezihvězdného meteoritu, který před osmi lety dopadl do Tichého oceánu. Informovala o tom americká National Broadcasting Company (NBC).

V roce 2019 Loeb a jeden z jeho studentů, Amir Siraj, publikovali v arXiv dosud nerecenzovaný článek. V tom tvrdí, že aby dotyčný objekt svou cestu z oblasti mimo naši Sluneční soustavu přečkal, musí být z materiálu tvrdšího než železo.

Z tohoto důvodu se domnívá, že ho mohla vyrobit a následně vyslat do vesmíru nějaká mimozemská civilizace.

Jako sekání trávníků...

Známý harvardský profesor odhalil, že za účelem vyzdvižení jeho fragmentů hodlá postavit jakési sáně s magnety, které loď expedice následně bude vláčet po mořském dnu.

"Poplujeme tam a zpět, jako když sekáme trávníky v celém regionu o velikosti 10 kilometrů, a pomocí magnetů posbíráme všechny úlomky, které k nim budou přitahovány. Pak je očistíme a budeme studovat v laboratoři,“ vysvětlil NBC.

Uskutečnit tento plán však nebude jednoduché. Space.com uvádí, že meteorit byl pouze 45 centimetrů dlouhý a zřítil se téměř 320 kilometrů od severního pobřeží jednoho ze vzdálenějších ostrovů Papuy-Nové Guineje.

Titulní foto: Aviloeb, CC BY-SA 4.0

Diskuze (9) Další článek: Herní počítače budou nenasytné. MSI vyrobil zdroj, který jim chvilkově dodá až 2600 W výkonu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,