Hitlerův šílený vlak. Příběh megalomanské Breitspurbahn, která měla nahradit zaoceánské parníky

Hlavně, ať je obrovská!

Hitler byl megaloman. Ještě v posledních dnech Třetí říše s architektem řešil plány na nové hlavní město, které by svou velkolepostí překonalo všechno, co kdy lidstvo vidělo. Známá je jeho záliba v dálnicích, méně už se ví o jeho vášni pro novou říšskou železnici Breitspurbahn.

„Hlavně, ať je obrovská!“ S touto myšlenkou novou železnici v květnu 1942 Adolf Hitler prosadil i přes závažné námitky inženýrů. Měla spojit jeho impérium se zbytkem Evropy. Hlavním rysem byl široký rozchod 3000 milimetrů, tedy více než dvojnásobek dodnes používaného Stephensonova rozchodu 1435 milimetrů.

Klepněte pro větší obrázek
Návrhů bylo více a jedna z lokomotiv měla vypadat přibližně takto. Grafik Timur Samedov ji nabízí jako 3D model. Srovnání s mohutnou parní lokomotivou je až zarážející.

Plány byly reakcí na rostoucí poptávku po železniční dopravě. Přitom Deutsche Reichsbahn byla zastaralá. Vláda připravovala projekt na modernizaci a zvýšení kapacity, v roce 1937 představila koncept čtyřkolejných dálkových tratí se zvýšenou zátěží náprav a rychlostí až 200 km/h pro osobní vlaky a 100 km/h pro nákladní vlaky.

Klepněte pro větší obrázek
Porovnání rozchodu kolejí, ať si uděláte představu: standardní rozchod, ruská železnice … a Breispurbahn. (Zdroj: Dmitrij Sutyagin, Public domain)

Nicméně Adolf Hitler byl přesvědčen, že standardní Stephensonův rozchod je omezující. Německé železnice se v jeho představách měly stát pozemním ekvivalentem zaoceánských parníků a nákladních lodí, které po moři spojovaly britské impérium.

Diskuze (56) Další článek: Česká fotovoltaická revoluce už začala. Od ledna do srpna byl schválený výkon čtyř Temelínů

Témata článku: Historie, Doprava, Wikipedia, Německo, Evropa, Praha, Vlaky, Ukrajina, Indie, Kanada, Železnice, Írán, Lokomotiva, New York, Terst, Parník, Vlak, Hamburk, Budapešť, Augsburg, Metz, Grand Central Terminal, Ústí nad Labem, Povodí, Doněck