Honda má rekordní sekačku. Mean Mower V2 zrychlí z 0 na 161 km/h za 6,3 sekundy

Japonská Honda před rokem představila svou sekačku Mean Mower V2, která na první pohled vypadá skoro jako standardní stroj na sekání trávy. V jejích útrobách se ale skrývá bestiální čtyřválcový motor ze sportovního motocyklu Honda CBR1000RR Fireblade SP s objemem 999 kubických centimetrů.

6. května tohoto roku se za její volant posadila profesionální britská závodnice a kaskadérka Jessica Hawkins. 24letá blondýnka, která má za sebou kariéru například v britské divizi Formule Ford, Formuli 2000 či Volkswagen Racing Cupu, dostala za úkol překonat světový rekord ve zrychlení.

Brutálně zrychlující sekačka

Pokus se uskutečnil na rovince okruhu DEKRA Lausitzring poblíž německého městečka Schipkau nedaleko Drážďan. Podmínkou pro uznání rekordu je, aby stroj nejen vypadal přirozeně, ale také skutečně fungoval jako sekačka na trávu. To Jessica úspěšně prokázala posekáním trávníku vedle tratě, takže se mohlo přistoupit k samotnému pokusu.

Podmínky pro sekačky jsou podobné, jako v případě měření automobilových rychlostních rekordů. Vůz tedy musí během jedné hodiny absolvovat dva pokusy, každý v jednom směru. Z výsledků se poté počítá aritmetický průměr.

Při první jízdě zrychlila sekačka Honda Mean Mower V2 z 0 na 60 mil za hodinu (96,6 km/h) za 3,45 sekundy a z 0 na 100 mil za hodinu (160,9 km/h) během 6,43 sekund. V opačném směru byly naměřeny hodnoty 3,08 sekund a 6,12 sekund.

Rekord byl úspěšně překonán!

Do Guinnessovy kniha rekordů byla Honda Mean Mower V2 zapsána jako nejrychleji zrychlující sekačka na trávu, která se z 0 na 100 mil v hodině rozjela s oficiálním časem 6,285 sekundy. Honda se s úspěchem pochlubila až v pondělí 10. června.

Doplňme, že motor tohoto stroje má výkon 200 koňských sil a dosahuje až 13 tisíc otáček za minutu. Hmotnost sekačky je přitom pouhých 140 kg  69,1 kilogramů (omlouváme se za chybu, původně uvedená hmotnost 69,1 kg patří jen samotnému motoru).

Kromě motoru převzala sekačka z motocyklu CBR1000RR Fireblade SP také spojku, šestistupňovou převodovku, řídicí jednotku a LCD displej. S touto výbavou je stroj schopen dosáhnout maximální rychlosti 243 km/h.

Diskuze (17) Další článek: Dropbox má nový design. Má za cíl sdružovat všechno důležité pro práci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,