Horší vzduch, více domácího násilí. Spojitost je až nápadně vysoká, ale zatím nevíme proč

Názory k článku

neilz  |  04. 10. 2019 20:04  |  Macintosh OS X Safari 13.0

hm ze by pro to ze kdyz je cloveku nepohodlne tedy vedro tak je nervni ? :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
QWERTYUI  |  04. 10. 2019 20:11  |  Linux Firefox 69.0

Někdy to lze pozorovat pouhým okem, bez statistik násilí –Největší znečištění je na silnicích v interiérech vozů. Tam je agrese řádově větší než v metru, tramvaji nebo na cyklostezce. Tak už známe jednu z příčin..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (10)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
maxdevaine  |  04. 10. 2019 20:21  |  Linux Chrome 77.0.3865.90

Na to existuje dobrý komentář zmíněný i zde :
https://www.reddit.com/r/Futurology/comments/dcr... ... Tj., korelace se nerovná příčinnosti. Článek je totální plk o ničem.Zdar Max

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Kuba12345678  |  04. 10. 2019 20:27  |  Android Chrome 73.0

neni to fascinujici a ani desive, proste to tak mozna je no

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
sinco  |  04. 10. 2019 20:45  |  Microsoft Windows 10 Chrome 77.0.3865.90

Proto je ve zdejších diskuzích mezi některými diskutujícími kolikrát hodně ostrá debata. Ono to bude proto že asi bydlí někde v průmyslové aglomeraci

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mokashi  |  04. 10. 2019 20:49  |  Microsoft Windows 10 Chrome 78.0.3904.34

Tohle věděli už dávno, proto takovým jedincům znemožňovali dýchat, třeba pomocí provazu nebo sekery. To problém vyřešilo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Arctia  |  04. 10. 2019 20:50  |  Microsoft Windows 7 Firefox 52.0

Pripomina mi to pokusy napasovat "proroctvi" na dejepis.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
slabam  |  04. 10. 2019 21:58  |  Microsoft Windows 10 Firefox 69.0

„Mluvíme tu o zločinech, které nutně nemusí být ani fyzické – napadnout někoho můžete i verbálně,“ A nesouvisi to nahodou i se soucasnou vlnou aktivismu? Alespon v Evrope?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
pfifferling  |  04. 10. 2019 22:11  |  Macintosh OS X AppleMAC-Safari 5.0

Ono to asi bude trosku jinak. Pokud je nekde vyssi koncentrace znecisteni, obvykle tam je tezsi prumysl, v tezsim prumyslu obvykle pracuji lide socialne slabsi nez zbytek populace. S tim jde ruku v ruce i nejake to vzdelani, socialni inteligence, empatie a uroven tak nejak obecne. Ze delnik ze sroubarny ma k facce bliz nez prekladatel Vergilia je jasne asi kazdemu, krom autoru studie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
04. 10. 2019 23:02 | Microsoft Windows 10 Chrome 77.0.3865.90

To je triviální, když je venku smrad, tak se lidi radši řežou doma než venku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
dolph1888  |  04. 10. 2019 23:22  |  Microsoft Windows 10 Firefox 70.0

Snadná odpověď, člověk se nemůže pořádně nadechnout, bolí ho z toho smradu hlava a tím pádem je permanentně naštvaný, ve stresu, hned vybuchne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
05. 10. 2019 00:21 | Microsoft Windows 7 Firefox 69.0

Takhle z dálky bych řekl, že to možná souvisí se sociálním složením obyvatestva v té které oblasti. S mírou znečištění vzduchu roste počet obyvatel s nižším vzděláním a souběžně s tím i horšími podmínkami pro bydlení a život obecně. Tedy skoro přímo úměrně narůstá počet obyvatel s nízkým a velmi nízkým příjmem, kteří (pokud...) pracují, tak vykonávají výrazně větším dílem manuální i "špinavé" práce. Což zase trochu souvisí se zdroji znečištění - těžký průmysl, tepelná a energetická výroba. Nekamenujte mně. Koukám se třeba na mostecko, když už tady žiju. Sociální skupina s vyšším vzděláním a většinou i s vyššími příjmy se kouká z tohoto prostředí přemístit do prostředí čistšího. A kontrolní otázka: V jaké sociální skupině je přijatelnější (obecně, neadresně prosím - bo by mně admin smazal) násilné chování? No přece.... no... A to je i odpověď výzkumníkům.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
05. 10. 2019 12:14 | Microsoft Windows 10 Chrome 77.0.3865.90

to dá rozum, když je špatnej vzduch tak je člověk víc doma a když je víc doma dřív se dostaví ponorka a pak už to lítá.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Arvo  |  05. 10. 2019 14:34  |  Macintosh OS X Chrome 49.0.2623.112

Je to jako hledání příčin domácího násilí v nepřesnosti rozměru cihel z nichž je dům postaven. Příčiny jsou vždy v myšlení lidí. Od myšlenek vzniká to, co většina považuje za "realitu". A násilí, zamořené životní prostředí nebo dysfunkční státní správa je jen výsledkem téhož sebedestruktivního myšlení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
JohnST  |  05. 10. 2019 16:24  |  Microsoft Windows 10 Chrome 77.0.3865.90

To je zas co za hovadinu?
Pri podavani kavy v lietadle vznikol vzdusny vír. Vzdusny vír vznika ako dosledok podavania kavy v lietadle.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
TheDannyCzech  |  12. 10. 2019 22:19  |  Microsoft Windows 10 Chrome 76.0.3809.132

No to je ale blbost... Zase někdo vytáhl statistiky a dal dvě zcela nesouvisející věci do souvislosti. Ono to funguje tak, že špatné ovzduší je tam, kde je průmysl. Kde je průmysl, není tak hezké místo na život. Je zde množství manuálních a méně vzdělaných pracovníků. Větší lidí pouze se základním vzděláním, kteří mají obecně nižší platy vyvolává konflikty mezi ekonomickými třídami. A hele, máme tady zvýšené násilí, kdo by to byl čekal... ale tvrdit o tom, že je toho příčinou znečištění je přitažené za vlasy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
PatrikX6  |  13. 10. 2019 22:25  |  Microsoft Windows 10 IE 11.0

Na tento případ znám odpověď. Vcelku je to jasné jak facka.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor