Humanoidní robot Digit umí nakládat i vykládat auta. A za 250 000 dolarů může být váš

Relativně často píšeme o nových robotech, kteří sice umí skvělé věci, nicméně není možné si je koupit. Humanoidní Digit je v tomto ohledu jednou z výjimek – pokud máte 250 000 dolarů (přes 5,5 milionu korun), může být váš.

Digit, kterého vytvořila společnost Agility Robotics, je navržen k plnění náročných úkolů včetně nakládání a vykládání nákladů nebo kontroly nebezpečných pracovišť. Má dvě nohy i dvě ruce, ale chybí mu hlava.

„Pokud nám mají být roboti užiteční a efektivní, budou muset fungovat v našem prostoru a za našich podmínek,“ argumentuje CEO Agility Robotics Jonathan Hurst v níže uvedeném videu.

Jinými slovy, kvůli plnohodnotnému využívání Digita by nemělo být zapotřebí provádět žádné změny pracovního prostředí, protože robot se dokáže pohybovat podobně jako člověk.

Pro zajímavost doplňme, že Agility nedávno s automobilkou Ford uzavřela dohodu o výrobě robotů, kteří dokážou nakládat a vykládat krabice ze samořídících vozidel.

Diskuze (11) Další článek: Grafické karty AMD Radeon RX 6000 vsadí na vysoké frekvence, podobně jako PlayStation 5

Témata článku: Technologie, Roboti, Automobily, Ford, Robot, Uvedené video, Automobilka, Auto, Digita, Agilita Robotics, Dolar