Hummer už nebude obrovský smradlavý auťák. Přijede jako elektromobil s výkonem 1000 koní

V polovině ledna jsme informovali o tom, že General Motors hodlá oživit značku Hummer v podobě elektrického pick-upu. Připravovaná novinka se měla objevit 3. února v reklamním spotu v průběhu komerční přestávky Super Bowlu, nicméně již nyní se částečně odhalila v krátkém spotu.

Nový Hummer slibuje „tichou revoluci“, která spojí ikonické jméno se zcela novým elektrickým pohonem. Vůz se pravděpodobně stane důstojným konkurentem Tesly Cybertruck, a kromě terénních schopností hodlá zaujmout vysokým výkonem.

Tisíc koní pod kapotou

Elektricky poháněný Hummer má disponovat výkonem tisíc koňských sil. Na první pohled zaujme točivým momentem 15591 Nm, nicméně zde je vhodné podotknout, že se jedná o točivý moment na nápravě, který nelze srovnávat s údaji většiny výrobců.

Ačkoli má nový automobil navazovat na poněkud těžkopádný off-road, jeho zrychlení bude doslova brutální – z nuly na 60 mil za hodinu (cca 96,6 km/h) zrychlí za pouhé tři sekundy. V tomto směru je tedy zcela srovnatelný s Teslou Cybertruck.

Bohužel v tuto chvíli chybí jakékoli další podrobnosti. Firma zatím neprozradila, jak velkými bateriemi bude novinka osazena, ani jaký bude předpokládaný dojezd na jedno nabití. Stejně tak není známo, zda bude Hummer nabízen pouze jako SUV, nebo také jako pick-up.

Maličké odhalení

Automobilka publikovala na svém YouTube kanále kratičký spot, ve kterém kromě „blížící se tiché revoluce“ slibuje plně elektrický vůz, který je zcela bez emisí a nemá žádné hranice. Jako datum představení zvolila 20. květen tohoto roku a malým písmem uvádí, že nový Hummer bude dostupný od podzimu 2021.

Na pozadí klipu je vidět chromovaná mřížka chladiče, která byla typickým znakem posledních Hummerů. Výrobce přitom slibuje, že kromě vysokého výkonu a točivého momentu hodlá novinka navázat na své předchůdce také jízdními vlastnostmi na silnici i v terénu.

Elektrické Hummery se budou vyrábět v montážním závodě Detroit-Hamtramck v americkém Michiganu. GM počátkem tohoto týdne oznámil, že do změny továrny na závod pro výrobu elektrických vozidel hodlá investovat miliony dolarů.

Diskuze (136) Další článek: Nový Edge se naučí automaticky blokovat stahování nechtěných aplikací

Témata článku: YouTube, Elektromobily, USA, Automobily, Akumulátory, General Motors, Tesla Cybertruck, Točivý moment, Super Bowl, Elektromobil, Vysoký výkon, Jak, Spot, Michigan, Hummer, Pick-up, Moment, Kůň, BowlNejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

Dávné megatsunami na Marsu zřejmě způsobila „chicxulubská“ planetka

** pPodle jedná hypotézy byla podstatná část povrchu Marsu tvarována dávnou megatsunami ** . Za původce této globální katastrofy byl považován dopad planety či jádra komety ** Vědci nyní vystopovali impaktní kráter, který podle nich těsně souvisí se zmíněnou megatsunami

Stanislav Mihulka
KatastrofyMars
To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

To si už předem říkalo o malér. Krátce po půlnoci koupil 300 iPhonů, hned za rohem ho přepadli a přišel o miliony

** Půlnoční nákup iPhonů není dobrý nápad ** Kupujícího v New Yorku po cestě z Apple Storu přepadli ** Odcizili mu pytel s iPhony v hodnotě 95 tisíc dolarů!

Martin Chroust
USAiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2