USA | Elektromobily | General Motors

Hummer už nebude obrovský smradlavý auťák. Přijede jako elektromobil s výkonem 1000 koní

Hummer už nebude obrovský smradlavý auťák. Přijede jako elektromobil s výkonem 1000 koní

V polovině ledna jsme informovali o tom, že General Motors hodlá oživit značku Hummer v podobě elektrického pick-upu. Připravovaná novinka se měla objevit 3. února v reklamním spotu v průběhu komerční přestávky Super Bowlu, nicméně již nyní se částečně odhalila v krátkém spotu.

Nový Hummer slibuje „tichou revoluci“, která spojí ikonické jméno se zcela novým elektrickým pohonem. Vůz se pravděpodobně stane důstojným konkurentem Tesly Cybertruck, a kromě terénních schopností hodlá zaujmout vysokým výkonem.

Tisíc koní pod kapotou

Elektricky poháněný Hummer má disponovat výkonem tisíc koňských sil. Na první pohled zaujme točivým momentem 15591 Nm, nicméně zde je vhodné podotknout, že se jedná o točivý moment na nápravě, který nelze srovnávat s údaji většiny výrobců.

Ačkoli má nový automobil navazovat na poněkud těžkopádný off-road, jeho zrychlení bude doslova brutální – z nuly na 60 mil za hodinu (cca 96,6 km/h) zrychlí za pouhé tři sekundy. V tomto směru je tedy zcela srovnatelný s Teslou Cybertruck.

Bohužel v tuto chvíli chybí jakékoli další podrobnosti. Firma zatím neprozradila, jak velkými bateriemi bude novinka osazena, ani jaký bude předpokládaný dojezd na jedno nabití. Stejně tak není známo, zda bude Hummer nabízen pouze jako SUV, nebo také jako pick-up.

Maličké odhalení

Automobilka publikovala na svém YouTube kanále kratičký spot, ve kterém kromě „blížící se tiché revoluce“ slibuje plně elektrický vůz, který je zcela bez emisí a nemá žádné hranice. Jako datum představení zvolila 20. květen tohoto roku a malým písmem uvádí, že nový Hummer bude dostupný od podzimu 2021.

Na pozadí klipu je vidět chromovaná mřížka chladiče, která byla typickým znakem posledních Hummerů. Výrobce přitom slibuje, že kromě vysokého výkonu a točivého momentu hodlá novinka navázat na své předchůdce také jízdními vlastnostmi na silnici i v terénu.

Elektrické Hummery se budou vyrábět v montážním závodě Detroit-Hamtramck v americkém Michiganu. GM počátkem tohoto týdne oznámil, že do změny továrny na závod pro výrobu elektrických vozidel hodlá investovat miliony dolarů.

Diskuze (136) Další článek: Nový Edge se naučí automaticky blokovat stahování nechtěných aplikací

Témata článku: YouTube, USA, Automobily, Elektromobily, Akumulátory, General Motors, Bowl, Super Bowl, Hummer, Spot, Točivý moment, Moment, Tesla Cybertruck, Elektromobil, Vysoký výkon, Michigan, Kůň, Pick-up


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22