USA | Elektromobily | General Motors

Hummer už nebude obrovský smradlavý auťák. Přijede jako elektromobil s výkonem 1000 koní

Hummer už nebude obrovský smradlavý auťák. Přijede jako elektromobil s výkonem 1000 koní

V polovině ledna jsme informovali o tom, že General Motors hodlá oživit značku Hummer v podobě elektrického pick-upu. Připravovaná novinka se měla objevit 3. února v reklamním spotu v průběhu komerční přestávky Super Bowlu, nicméně již nyní se částečně odhalila v krátkém spotu.

Nový Hummer slibuje „tichou revoluci“, která spojí ikonické jméno se zcela novým elektrickým pohonem. Vůz se pravděpodobně stane důstojným konkurentem Tesly Cybertruck, a kromě terénních schopností hodlá zaujmout vysokým výkonem.

Tisíc koní pod kapotou

Elektricky poháněný Hummer má disponovat výkonem tisíc koňských sil. Na první pohled zaujme točivým momentem 15591 Nm, nicméně zde je vhodné podotknout, že se jedná o točivý moment na nápravě, který nelze srovnávat s údaji většiny výrobců.

Ačkoli má nový automobil navazovat na poněkud těžkopádný off-road, jeho zrychlení bude doslova brutální – z nuly na 60 mil za hodinu (cca 96,6 km/h) zrychlí za pouhé tři sekundy. V tomto směru je tedy zcela srovnatelný s Teslou Cybertruck.

Bohužel v tuto chvíli chybí jakékoli další podrobnosti. Firma zatím neprozradila, jak velkými bateriemi bude novinka osazena, ani jaký bude předpokládaný dojezd na jedno nabití. Stejně tak není známo, zda bude Hummer nabízen pouze jako SUV, nebo také jako pick-up.

Maličké odhalení

Automobilka publikovala na svém YouTube kanále kratičký spot, ve kterém kromě „blížící se tiché revoluce“ slibuje plně elektrický vůz, který je zcela bez emisí a nemá žádné hranice. Jako datum představení zvolila 20. květen tohoto roku a malým písmem uvádí, že nový Hummer bude dostupný od podzimu 2021.

Na pozadí klipu je vidět chromovaná mřížka chladiče, která byla typickým znakem posledních Hummerů. Výrobce přitom slibuje, že kromě vysokého výkonu a točivého momentu hodlá novinka navázat na své předchůdce také jízdními vlastnostmi na silnici i v terénu.

Elektrické Hummery se budou vyrábět v montážním závodě Detroit-Hamtramck v americkém Michiganu. GM počátkem tohoto týdne oznámil, že do změny továrny na závod pro výrobu elektrických vozidel hodlá investovat miliony dolarů.

Diskuze (136) Další článek: Nový Edge se naučí automaticky blokovat stahování nechtěných aplikací

Témata článku: YouTube, USA, Automobily, Elektromobily, Akumulátory, General Motors, Pick-up, Hummer, Elektromobil, Michigan, Vysoký výkon, Spot, Bowl, Točivý moment, Moment, Tesla Cybertruck, Kůň, Super Bowl


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 84

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 76