I tohle byla kdysi součást medicíny. Anální kolík vznikl jako zázračná léčba migrény a akné

Pouštění žilou, vrtání do lebky, nebo podávání rtuti jako zázračného elixíru. Historie medicíny má za sebou řadu fatálních omylů a dnes si povíme o jednom obzvláště kuriózním. Napadlo by vás léčit migrénu, pachuť v ústech, nažloutlou kůži, akné, nespavost, anorexii, průjem, šílenství a studené končetiny roztahováním konečníku?

Přesně to kolem roku 1890 slibovaly tzv. Dr Young’s Rectal Dilators, což byly gumové anální kolíky různých velikostí. Doktor Frank E Young v doprovodných materiálech doporučuje začít u menších rozměrů a postupně se propracovávat k větším za použití lubrikantu Dr Young’s Piloment.

„Nahřejte dilatátor v teplé vodě, namažte jeho povrch pilomentem a v dřepu jej jemně zaveďte do konečníku až po okraj. Vydržte minutu, anální svaly se uzavřou, pak si sedněte nebo lehněte a vytrvejte půl hodiny nebo hodinu. Když jste připraveni přejít na další větší velikost, nejprve na několik minut použijte stávající rozměr, několikrát jej zasuňte a vysuňte,“ uvádí se v manuálu.

Podle dobových záznamů si rektální dilatátory skutečně našly skalní fanoušky, kteří na ně nedali dopustit. Přesto tenhle kuriózní kus historie ukončil soudní spor s úsměvným označením Spojené státy vs. 67 sad rektálních dilátorů Dr. Younga. Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) rozhodl, že Youngem slibované zdravotní benefity nejsou podložené důkazy a pomůcky jsou zdraví nebezpečné, pokud jsou používány s frekvencí doporučenou v přiložených materiálech.

Via The Quack Doctor

Diskuze (13) Další článek: Máte to ve svých rukou. Zásilkovna už nerozhoduje sama, kam přesměruje váš balík

Témata článku: , , , , , , , , , , ,