woro
30. 12. 2022 • 20:13

Tento rok som cital clanok o umelej zlozke cementu (limestone) vyrobenej zo vzdusneho CO2. Je mozne takymto sposobom vyrobit uhlikovo neutralny cement. Ako pozeram Slovensko tak okrem Slovnaftu same cementarne. US Steel planoval prechod na elektricke pece, co by pri slovenskej >80% bezemisnej elekrine v sustave bolo uplne v pohode. Letisko v buducnosti tiez nemusi byt problem vzhladom na moznosti vyroby umelych paliv, ako v poslednej dobe propaguje Porshe.

Tomáš Jendrulek
25. 12. 2022 • 20:56

Tak prostě nejlepší bude, když zavřeme ocelárny, cementárny, nebudeme nuc stavět ani produkovat a vůbec eliminujeme pak člověka jako taky zdroje CO2 a bude životní prostředí v pořádku, viďte?

Tantal
25. 12. 2022 • 12:39

Je to vlastně velmi dobře fungující systém proti jakékoliv konkurenci. Použije se nálepka politická nebo jako v tomto případě ekologická. Koho zajímají zákony, normy apod. I kdyby je tyto společnosti splňovaly, tak od bezejmených skupin ovládajících veřejný prostor dostanou nálepku "nejvíce znečišťující" a je vymalováno...

pepone
pepone
25. 12. 2022 • 11:18

kde se v tom žebříčku nachazí osobní automobilvá doprava, výroba elektřiny zaoceánské lodě a další...by mě zajímalo

Nargon
24. 12. 2022 • 18:16

Hmm huťě, železárny, cementárny a rafinérie asi chápu. Ale nějak nechápu co na tom seznamu dělají uhelné doly. Vždyť jim stačí to uhlí vyhrabat, naložit ho na auta/vlaky a tradá s ním pryč. Nějak mi tam nepasuje, že by znečišťovali ovzduší. Nebo to jako to uhlí v těch dolech rovnou pálí a tím vypouštění fujoviny do ovzduší. Jenže to je pak celá těžba naprosto zbytečná a ekonomicky ztrátová, to by snad nikdo nedělal. Takže jak uhelné doly znečišťují ovzduší?

Určitě si přečtěte

Články odjinud