iRobot má nové robotické vysavače Roomba i3 a i3+. Jsou chytřejší a umí se i vyprázdnit

iRobot představil dva nové robotické vysavač Roomba i3 a i3+. Jedním z největších překvapení „pluskové“ verze je funkce automatického vyprazdňování nádobky na odpad, která byla dosud doménou nejvyšších modelových řad. Kromě toho novinky přinášejí zajímavou rovnováhu mezi cenou a funkcemi.

Vysavače používají systém chytrého mapování prostoru, díky kterému plánují trasu úklidu logickým způsobem. Disponují Wi-Fi konektivitou, takže je lze propojit a následně ovládat z aplikace v chytrém telefonu, prostřednictvím hlasového asistenta Google Assistant, Amazon Alexa či přes automatizační systém IFTTT.

Roomba i3 a i3+

Protože se jedná o modely, spadající do střední třídy, musí budoucí majitelé počítat s určitými kompromisy. Jedním z nich je například to, že si roboti neukládají mapu domácnosti pro pozdější použití. Nelze tak například plánovat úklid zvolených místností či zón, ani odeslat vysavač uklízet na určité místo.

Ve srovnání s modely vyšších tříd chybí také kamera, takže stroj není schopen identifikovat různé objekty, jako jsou nohy židlí a stolů, gauč a další předměty. Překážku tak zjistí tím nejjednodušším způsobem – když do ní narazí nárazníkem.

Oba vysavače jsou vybaveny silnějším motorem, inteligentní navigací a využívají umělou inteligenci iRobot Genius AI. Nechybí obvyklé funkce, jako je automatický návrat na základnu po dokončení úklidu či možnost naplánovat vysávání v zadané dny a časy.

Automatické vyprazdňování odpadu

Zásadním (a vlastně jediným) rozdílem mezi roboty Roomba i3 a Roomba i3+ spočívá v základně. První jmenovaný má v balení obyčejnou nabíjecí stanici. Vyšší model má základnu, která z něj vysaje sesbíraný odpad do kontejneru s papírovým sáčkem. Není tak nutné vysypávat relativně malou nádobku – stačí jednou za čas vyměnit sáček.

V „samočistící základně“ se používají sáčky AllergenLock, které chrání před uvolňováním prachu a alergenů do vzduchu. Je vybavena HEPA filtrem, jež zachytí 99 % pylu, plísní, roztočů a srsti koček a psů. Jeden sáček pojme objem až třiceti nádobek, takže ve většině domácností vydrží jeden až dva měsíce.

Doporučená maloobchodní cena robotického vysavače Roomba i3 je 399 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 10 870 Kč vč. DPH. Za základnu s funkcí vyprazdňování nádobky s odpadem si zákazníci připlatí 200 dolarů, takže konečná cena je v přepočtu cca 16 320 Kč.

Diskuze (50) Další článek: Aston Martin nabízí automobilový simulátor, který vás zabaví během pandemie. Stojí jak opravdové auto

Témata článku: Roboti, Wi-Fi, Chytrá domácnost, iRobot, vysavače, Vyprazdňování, Vysavač, Robotický vysavač, Google Assistant, Roomba, Pyl, Amazon Alex, Nádobka, Robot, Odpad, Sáček, Úklid, Chytrá domácnost na Heureka.cz„Hvězda smrti“ překvapila. Saturnův Mimas možná má skrytý oceán

„Hvězda smrti“ překvapila. Saturnův Mimas možná má skrytý oceán

** Někteří vědci se domnívají, že na Saturnově měsíci Mimasu se nachází vnitřní oceán ** Mají-li pravdu, byl by Mimas třetím měsícem Saturnu s podpovrchovým oceánem ** Je ironií, že badatelé se původně snažili prokázat pravý opak

Stanislav Mihulka
OceánSaturnMěsíc
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Herní filosofie: Let

Herní filosofie: Let's Play aneb proč hry hrát, když se můžu dívat?

Mnoho lidí se dnes na hraní her raději dívá, než aby si zahráli sami. Proč? A jak vlastně vznikl celý fenomén Let's Playe?

Rea Čepelová
Téma
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda