Chytrá domácnost | Roboti | iRobot

iRobot má nové robotické vysavače Roomba i3 a i3+. Jsou chytřejší a umí se i vyprázdnit

iRobot představil dva nové robotické vysavač Roomba i3 a i3+. Jedním z největších překvapení „pluskové“ verze je funkce automatického vyprazdňování nádobky na odpad, která byla dosud doménou nejvyšších modelových řad. Kromě toho novinky přinášejí zajímavou rovnováhu mezi cenou a funkcemi.

Vysavače používají systém chytrého mapování prostoru, díky kterému plánují trasu úklidu logickým způsobem. Disponují Wi-Fi konektivitou, takže je lze propojit a následně ovládat z aplikace v chytrém telefonu, prostřednictvím hlasového asistenta Google Assistant, Amazon Alexa či přes automatizační systém IFTTT.

Roomba i3 a i3+

Protože se jedná o modely, spadající do střední třídy, musí budoucí majitelé počítat s určitými kompromisy. Jedním z nich je například to, že si roboti neukládají mapu domácnosti pro pozdější použití. Nelze tak například plánovat úklid zvolených místností či zón, ani odeslat vysavač uklízet na určité místo.

Ve srovnání s modely vyšších tříd chybí také kamera, takže stroj není schopen identifikovat různé objekty, jako jsou nohy židlí a stolů, gauč a další předměty. Překážku tak zjistí tím nejjednodušším způsobem – když do ní narazí nárazníkem.

Oba vysavače jsou vybaveny silnějším motorem, inteligentní navigací a využívají umělou inteligenci iRobot Genius AI. Nechybí obvyklé funkce, jako je automatický návrat na základnu po dokončení úklidu či možnost naplánovat vysávání v zadané dny a časy.

Automatické vyprazdňování odpadu

Zásadním (a vlastně jediným) rozdílem mezi roboty Roomba i3 a Roomba i3+ spočívá v základně. První jmenovaný má v balení obyčejnou nabíjecí stanici. Vyšší model má základnu, která z něj vysaje sesbíraný odpad do kontejneru s papírovým sáčkem. Není tak nutné vysypávat relativně malou nádobku – stačí jednou za čas vyměnit sáček.

V „samočistící základně“ se používají sáčky AllergenLock, které chrání před uvolňováním prachu a alergenů do vzduchu. Je vybavena HEPA filtrem, jež zachytí 99 % pylu, plísní, roztočů a srsti koček a psů. Jeden sáček pojme objem až třiceti nádobek, takže ve většině domácností vydrží jeden až dva měsíce.

Doporučená maloobchodní cena robotického vysavače Roomba i3 je 399 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 10 870 Kč vč. DPH. Za základnu s funkcí vyprazdňování nádobky s odpadem si zákazníci připlatí 200 dolarů, takže konečná cena je v přepočtu cca 16 320 Kč.

Diskuze (46) Další článek: Aston Martin nabízí automobilový simulátor, který vás zabaví během pandemie. Stojí jak opravdové auto

Témata článku: Chytrá domácnost, Roboti, Wi-Fi, iRobot, Amazon Alex, Roomba, Google Assistant, Sáček, Odpad, Vysavač, Nádobka, Robot, Robotický vysavač, Úklid, Vyprazdňování


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 135

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147