Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

  • Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž
  • Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje
  • Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Představte si operaci speciálních jednotek, během které mají zřídit pozorovatelnu na kamenitém úbočí kopce, samozřejmě na nepřátelském území. Jejich úkolem je sledovat teroristy z tábora, který se rozkládá pod tímto svahem. Teroristé plánují útok a je nutné jim to překazit. Když aktivita teroristů dosáhne vrcholu, tak mají speciální jednotky zaútočit na velitele teroristů.

Tento velitel si je přitom docela jistý, že mu žádné velké nebezpečí nehrozí. Okolo tábora teroristů nejsou téměř žádné úkryty. Své muže vybavil brýlemi pro noční vidění, či podobnými přístroji, s nimiž je možné spatřit potenciální hrozby, když se prozradí svou tepelnou stopou. Speciální jednotky jsou na to ale připraveny.

Mají speciální kamufláž v podobě celty, díky které nejen splynou s terénem, jako hobiti před Černou branou Mordoru, ale také spolehlivě zakryjí svou tepelnou stopu.

Takto skryté vojáky je těžké objevit přes den a prakticky nemožné je nalézt v noci. Mise běží podle plánu. Když úsilí teroristů vrcholí, tak jeden z útočníků s tímto pozoruhodným maskování, stiskne spoušť a ze vzdálenosti půl kilometru splní zadání mise.

Kit 300 se představuje

Tento scénář byl donedávna spíše hypotetický. S novým kamuflážním materiálem izraelské společnosti Polaris Solutions se ale rázem stal reálným. Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální maskování. Tvoří jej pokročilé materiály, díky kterým Kit 300 zablokuje tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje.

Klepněte pro větší obrázek

Polaris Solutions neuvádějí podrobnosti o složení materiálu, jen, že zahrnuje mikrovlákna, kovy a polymery. Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru.

Standardní velikost Kit 300 je asi jako prostěradlo pro dvojlůžko, lze jej stočit jako ručník a jeho hmotnost odpovídá asi 0,5 kilogramu. Kit 300 by měl být natolik pevný, že unese zraněného vojáka. Také by měl být voděodolný a testovaný jak v dešti, tak za velkého vedra.

Poté, co přístroje pro tepelné vidění „vystopovaly“ vojáky skryté v terénu a udělaly je nepříjemně zranitelnými, materiál Kit 300 vrací vojáky do hry a opět jim dovoluje v případě potřeby zmizet před zraky protivníka.

Diskuze (17) Další článek: Antigenní testy nemusí odhalit nákazu omikronem, varuje americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,