Jak jsme stavěli Titanic, největší Lego současnosti

Sobota 19. únor: Budujeme vztah

U nás doma je Lego společenská záležitost. Nedávno jsme stavěli obří Lambo Sián a je docela zřejmé, že křiklavý placatý supersport u 9letého kluka vzbudí okamžitou explozi nadšení. Ale jak to bude u 110 let potopené lodi?

Nebyl jsem si úplně jistý. Začal jsem systematicky dotazem, co ví o Titaniku. „Byla to největší loď na světě, narazila do ledovce a potopila se.“ Ok, povědomí by bylo, ale emoce tomu chyběly. Zkusíme nějaké vazby vybudovat. Před spaním si čteme příběh „nepotopitelné lodi“.

Neděle 20. únor: Filmy

Další večer přecházíme na multimédia. Šestileté dceři pouštím animák Dobrodružná plavba z roku 1999, synovi jsem chtěl pustit Cameronův dokument Tajemství Titaniku (Ghosts of the Abyss, 2003), ale přehmátl jsem se a pustil rovněž Cameronův, ale film Titanic. Ano, ten slavný s Kate Winslet a Leonardem DiCapriem.

Klepněte pro větší obrázek
Vzpomínáte? Na jaře to bude 25 let...

Vtipné je, že ze začátku se to opravdu tváří jako dokument. Úplně jsem za těch 25 let zapomněl. Nakonec jestliže je cílem vytvořit vztah k lodi, nebude ten silný příběh špatný. Nicméně než začíná gradovat drama a umírat lidé, vypínáme a jdeme spát.

Čtvrtek 24. únor: Den 1, logistické problémy

Je to těžké! Kurýr přivezl krabici do práce, kanceláře mají tři patra, já sedím v tom nejvyšším, takže jsem se trochu zapotil. Fotíme o patro níže, takže další transport. Fotostůl je konstruovaný na drobnou elektroniku, ne na záoceánské parníky. Rozptylná deska se prohnula. Snad se pak vrátí do původní podoby.

Klepněte pro větší obrázek
Je to velké. Aspoň vám projednou ukážu celý náš fotostůl...
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Booklet, to je u těchto velkých setů nádherná událost!

Není to jen těžké, ale i velké. Při focení mi začíná docházet, že tohle doma nikam nedám. Jistě, mohl bych to nechat stát uprostřed obýváku, ale vzhledem k délce stavby bych se patrně dočkal protestů.

Naštěstí je Titanic rozdělený na tři části, na tři krabice. Hádám, že na týden bude úplně stačit jedna, rozměrný zbytek zůstává v kanceláři. Nakonec se rozhoduju vzít jen číslované pytlíčky.

Klepněte pro větší obrázek
Do nákupní tašky se nevejdou, upouštím vzduch z těch nejvíc nafouklých 🤦‍♂️

Mezitím mi volá syn, kdy přivezu ten Titanic. Mělo to být překvapení, nějak jsme se s manželkou nedomluvili. No co už. Příchod s nákupní taškou místo typicky nazdobené krabice s červenými logy také není nejslavnostnější, ale dětem to radost nekazí, hned se pouští do stavby.

Klepněte pro větší obrázek
Malá podává kostky, větší skládá. Je pozdě, na víc než dva pytlíky označené jedničkou to dnes nebude.
Klepněte pro větší obrázek
Zatím nic nenasvědčuje, že to bude něco velkého. Ale už začíná být vidět, jak si LEGO poradilo s křivkami, jak vykreslí proudnicový tvar trupu.
Diskuze (26) Další článek: Biden chce pro NASA 26 miliard dolarů. Prioritou je návrat na Měsíc i vzorky z Marsu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,