Jak proniknout do Tesly Model X během 90 sekund? Pomocí Bluetooth

Bezpečnostní odborníci z Belgie přišli na způsob jak proniknout do Tesly Model X přepsáním firmwaru FOB klíče pomocí bezdrátového připojení Bluetooth. Upozornil na to Wired.

Lennert Wouters z KU Leuven prohlásil, že zloděj, který by tento hack znal, by mohl získat přístup do Modelu X za pouhých 90 sekund. Mj. díky tomu, že identifikační číslo vozu je obvykle vyraženo na palubní desce, tudíž ho lze přečíst zvenčí.

Wouters za cca 300 dolarů postavil vlastní zařízení využívající upravenou řídící jednotku karosérie (BCM) Modelu X, které lze využít nejen k odemknutí dveří, ale rovněž ho následně můžete zapojit do odpovídajícího portu a získat tak nad automobilem kontrolu.

„Kombinace dvou zranitelných míst v zásadě umožňuje hackerovi ukrást Model X během několika minut,“ komentoval to. „Když je zkombinujete, výsledkem bude mnohem silnější útok.“

Tesla prý před tímto hackem byla varována již v srpnu, ale navzdory tomu stále nevydala softwarovou aktualizaci, která by dotyčnou bezpečnostní chybu opravila.

Na žádost serveru Wired o vyjádření pak nijak nereagovala, což by podle některých jízlivců mohlo souviset s tím, že počátkem tohoto roku rozpustila své PR oddělení.

Diskuze (16) Další článek: V Gmailu pro firemní uživatele přibude další panel – bude zobrazovat informace o kontaktech

Témata článku: Technika, Bezpečnost, Elektromobily, Tesla Motors, Automobily, Hacking, Bluetooth, Model Tesla, Hack, BCM, Belgie, Sekunda, Tesla, Wired


Určitě si přečtěte

Už to padá: Bitcoin po strmém růstu zaznamenává první větší propad
David Polesný
Cena bitcoinuBitcoin
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 112

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava