Jak vybrat dalekohled na pozorování noční oblohy. Stačí pár tisíc, před zvětšením dejte přednost průměru

Je tu červenec, což je nejlepší měsíc na noční svítící oblaka. Sledovat se dají cca půlhodinu po západu a před východem slunce. Vědci se zabývají otázkou, proč právě téhle oblačnosti za poslední dekádu tolik přibylo. Jedna z teorií říká, že za to mohou častější starty raket.

Co s takovou informací udělají konspirátoři? Bude z tohoto vesmírného spektáklu nástupce fenoménu chemtrails?

Ale oblaka nejsou to jediné, co lze v červenci sledovat na noční obloze. Sice už neuvidíte úplně všechny planety (Merkur se schovává poblíž Slunce), ale už dnes večer nás čeká největší úplněk roku. A tím vyvstává fundamentální otázka:

Jak sledovat noční oblohu? Dalekohledem. Jiří Dobrý dnes poradí, jak i za pár tisíc vybrat model, který udělá hromadu radosti.

Podívejte se i na starší díly pořadu Z VESMÍRU:

Z vesmíru

Každý týden novinky z astronomie a průzkumu vesmíru. Dozvíte se, co můžete vidět na nočním nebi, ale také o pozorovací technice, observatořích, výzkumech, objevech a zkrátka všem, co s astronomií souvisí. 

Sledujte také: Vesmírné zprávy, Elonovinky, Vesmírná technikaTýden Živě 

Váš názor Další článek: Těžba lithia může poškodit životní prostředí a připravit lidstvo o vodu, ukazuje nejnovější analýza

Témata článku: Video, Z vesmíru, Slunce, Dalekohledy, Merkur, Jiří Dobrý, Průměr, Pozorování, Zvětšení, Přednost, Pár, Dalekohled, Noční obloha, Dalekohledy na Heureka.cz