Jako gumová žiletka. Závodníci na Tour de France prozradili nejaerodynamičtější plášť a ráfek na světě

Pneumatikářská firma Continental spojila síly s předními cyklistickými značkami DT Swiss a Swiss Side a společně vytvořili systém kola a pláště (WTS) pro nadšence i profesionální jezdce. Výsledkem spolupráce je inovativní přední plášť AERO 111, který dle výrobce definuje nový standard aerodynamiky.

Klepněte pro větší obrázek Continental AERO 111

Oznámení přišlo poté, co byli jezdci týmu Decathlon AG2R La Mondiale spatřeni s těmito plášti na úvodních etapách letošní Tour de France.

Pláště Continental AERO 111

AERO 111 je nejaerodynamičtější plášť od Continentalu. Má patentovaný vzorek se 48 čtvercovými dutinami rovnoměrně rozmístěnými po povrchu. Dutiny regulují turbulence vzduchu narážejícího na přední kolo, což podporuje proudění vzduchu a maximalizuje tzv. plachtící efekt, který šetří energii jezdce.

Klepněte pro větší obrázek AERO 111

Výsledkem je aerodynamická spolupráce mezi kolem a pláštěm, která vede ke snížení odporu a lepšímu ovládání. Pro dosažení co nejnižšího valivého odporu a dobrou přilnavost za mokra i sucha používá závodní směs Black Chili, technologie Active Comfort tlumí vibrace a zajišťuje pohodlnou jízdu. Kvůli způsobu, jakým proudí vzduch kolem kola, je plášť AERO 111 určena pouze pro přední kolo. Vzduch kolem zadního kola je totiž velmi turbulentní a dutiny by zde nebyly efektivní.

Prémiový produkt za tři tisíce

AERO 111 je navržen tak, aby v kombinaci s koly DT Swiss Aero nebo Endurance vytvořil WTS s nejnižším aerodynamickým odporem na světě. Plášť je dostupný ve dvou šířkách: 26 milimetrů pro maximální výkon a úsporu energie a 29 milimetrů pro zvýšený komfort.

Klepněte pro větší obrázek Continental AERO 11

Hmotnost 26mm verze je 250 gramů a 29mm verze 280 gramů. Cena 119,95 eur (v přepočtu asi 3020 Kč) jej řadí mezi prémiové produkty.

Diskuze (1) Další článek: Miss AI. V pondělí poznáme nejkrásnější dívku z počítače a není to až tak blbý nápad, jak by se mohlo zdát

Témata článku: , , , , ,