Japonci poslali na Měsíc i zajímavého robota. Je inspirován dětskými hračkami

Japonci v rámci své mise Moonward, která nedávno úspěšně odstartovala, poslali na naší přirozenou družici i zajímavého robota přezdívaného Lunar Excursion Vehicle 2 (LEV-2), jehož koncept je inspirován dětskými hračkami.

Baterie umožňují LEV-2 prozkoumávat vybranou oblast pouze na dvě hodiny. Výhody jeho neobvyklého designu jsou však značné a mohly by inspirovat různá budoucí lunární vozítka.

„Adoptovali jsme robustní a bezpečnou konstrukční technologii pro dětské hračky, která maximálně snížila počet komponent použitých v zařízení a zvýšila jeho spolehlivost,“ uvedl Hirano Daichi z JAXA.

Klepněte pro větší obrázek

Výše jmenovaná kosmická agentura na tomto projektu spolupracovala s výrobcem hraček TOMY a odborníky z Doshisha University. Japonský technologický gigant Sony pak dodal kontrolní panel a kameru.

Než se však LEV-2 bude moct předvést, sonda SLIM (Smart Lander for Investigating Moon) musí úspěšně dorazit oběžnou dráhu Měsíce a začít sestupovat. Jakmile se bude nacházet ve vzdálenosti cca 2 metry od povrchu, robot se uvolní.

Daichi a jeho kolegové nicméně věří, že vše půjde podle plánu. „Doufám, že když děti uvidí zařízení velikosti baseballového míčku, jak se pohybuje na Měsíci doleva a doprava, začnou se zajímat o vědu – obecně vzato, ne pouze vědu o vesmíru,“ konstatoval Daichi.

Váš názor Další článek: Technologie Wiffract založená na Wi-Fi vidí přes zeď i nepohyblivé předměty

Témata článku: , , , , ,