Japonský miliardář si chce na Mezinárodní vesmírné stanici zahrát badminton

Japonský miliardář Júsaku Maezawa se v prosinci konečně dočká splnění svého snu o cestování do kosmu. A svůj výlet na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) si chce maximálně užít.

„Mám seznam stovek věcí, které bych chtěl na stanici dělat, jako je hrát badminton,“ řekl podle tiskové agentury Agence France-Presse nedávno novinářům.

Maezawa poletí v kosmické lodi Sojuz, v doprovodu zkušeného astronauta Alexandra Misurkina. „Čím víc se to blíží, tím víc jsem vzrušený. Nemám strach ani obavy,“ konstatoval.

Podle dostupných informací by měl úspěšný podnikatel a sběratel umění na ISS strávit celkem 12 dní.

Pokud si však myslíte, že tento pobyt mu bude stačit, mýlíte se. Už v roce 2023 totiž chce v rámci mise zvané dearMoon obletět Měsíc – pro změnu ve Starship od společnosti SpaceX.

Diskuze (7) Další článek: Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Témata článku: SpaceX, Japonsko, Mezinárodní vesmírná stanice, Starship, Cestování, Sojuz, Vesmírná turistika, Výlet, Miliardář, Kosmos, ISS, Agence France-Presse, Júsaku MaezawaNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě