Jižní Korea chce do roku 2030 přistát na Měsíci. Doufá v partnerství se SpaceX

Prezident Jižní Koreje Mun Če-in předminulý týden oznámil, že jeho země chce vypustit raketu, která na Měsíc dopraví robotický lander. A to ideálně do roku 2030.

V projevu předneseném 25. března v Naro Space Center v Goheung-gun hlava státu představila plány na rozvoj vesmírného programu. Ty se týkají nejen přistání na naší přirozené družici, ale i vyslání sondy k asteroidu Apophis.

„Budeme aktivně prosazovat náročné projekty průzkumu vesmíru postavené na základu dosaženém vývojem korejské nosné rakety,“ uvedl prezident.

Pomůže SpaceX?

„Do roku 2030 dosáhneme svého snu o přistání na Měsíci za použití vlastní nosné rakety. Technologická zdatnost, zkušenosti a sebevědomí, které získáme průzkumem Měsíce – prvním krokem v průzkumu vesmíru – poskytnou pevný základ pro vesmírný rozvoj,“ dodal.

Mun Čen-in rovněž zadoufal, že s realizací těchto ambiciózních cílů jeho zemi pomohou některé soukromé společnosti. Zcela konkrétně v dané souvislosti jmenoval Muskovu SpaceX.

Dotyčný projev zazněl jen měsíc poté, co jihokorejská vláda slíbila, že v průběhu letošního roku investuje do vesmírných projektů více než půl miliardy dolarů.

Diskuze (21) Další článek: Procesory AMD Ryzen Threadripper 5000 s architekturou Zen 3 dorazí možná už v srpnu

Témata článku: Vesmír, Výzkum, SpaceX, Jižní Korea, Měsíc, Rocket Lab, Průzkum, Apophis, Nosná raketa, Elon Musk, Partnerství, Přistání, Korea, Vesmírný programSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vychází kultovní Return to Monkey Island. Vzpomínáte si na pirátské dobrodružství?
Michal Maliarov
Return to Monkey IslandAdventury
Test procesoru AMD Ryzen 5 5500. Trvalo to dva roky, ale AMD konečně má konkurenta pro Intel

Test procesoru AMD Ryzen 5 5500. Trvalo to dva roky, ale AMD konečně má konkurenta pro Intel

Skoro dva roky se AMD vyhýbalo prodeji dostupného procesoru s nejmodernější architekturou. Ryzen 5 5500 je odpovědí na pestrou nabídku Intelu v nižším segmentu procesorového trhu.

Jan Pánek
ProcesoryTestyAMD
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy