Kam vede přírodní výběr současné lidstvo? K horšímu zdraví, nižšímu vzdělání a chudobě

Názory k článku

21. 07. 2022 12:43

To není žádná novinka, viz Absurdistán.
Velký problém vidím v kultuře a demokracii.
Pokud to přeženu a zjednoduším a “bohatí šprti” budou mít jedno dítě v 33…
A “chudí blbci” budou mít v 25 letech 4 děti (a zbytek populace bude mít 2 děti za generaci).
Tak pokud první skupiny bude v populaci 10 procent a druhé pouhé promile (a “normálních takřka 90%), tak za 150 let se situace dost dramaticky změní.
“Jednodětných” bude pouhé promile, dvoudětní budou mít zastoupení sotva 18 procent a čtyřdětných bude bezmála 82%…V přírodě se prosazují dvě protichůdné strategie, mít málo potomků a každému zajistit dost zdrojů do dospělosti, nebo mít hodně potomků a doufat, že se někteří dospělosti dožijí. Moderní lidská společnost se snaží zdroje té první skupiny dát druhé skupině, což je dlouhodobě neudržitelné. Buď se podaří druhou skupinu ”konvertovat” nebo ta první vymře.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 07. 2022 12:56

Problém je, že neexistuje ani jedna země s IQ nad 90, která by měla porodnost 2,07 nutnou pro prostou reprodukci. Naproti tomu existují země s IQ pod 70, kde mají v průměru 8 dětí na ženu.
https://cs.wikipedia.org/wiki/IQ_and_Global_Inequa... ...
Uvádí se, že IQ je dědičné asi z 85%. Někteří progresivní liberálové si myslí, že je nulový vliv dědičnosti a odmítají evoluci. Nicméně je to nesmysl. V přírodě je vidět, že evoluce funguje.
V USA tak roste nerovnost. Chytrá část bělochů a východních asiatů má málo dětí. Hloupých naopak přibývá také z důvodu migrace lidí z latiské Ameriky, kde je IQ zhruba 85.
Na latinské Americe můžeme vidět budoucnost USA a Evropy. V latinské Americe se smíchali běloši a černoši. Běloši s IQ 100 a černoši s IQ 70 se stali latinos s IQ 85. V latinské americe je tak minimum vědců, programátorů a obecně chytrých lidí.
Rasové míšení neprobíhá v Číně a Japonsku, takže tyto země si udrží vysoké IQ a budou vládnout světu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
21. 07. 2022 13:26

Ono je to názorně vidět na populační explozi v Africe, kde se obyvatelstvo doslova explozivně množí bez ohledu na vnější podmínky - nedostatek potravin a celkově velmi bídnou budoucnost, kterou tamní rodiče svým dětem nabízejí.
Také i v rozvinutém světě je sociální podpora směrována na nejnižší sociální skupiny bez ohledu na fakt, jaké konkrétní důvody dotyčné konkrétní jedince přivedly až na sociální dno.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 07. 2022 14:21

Kdysi někdo na nějakém fóru napsal, že nechce mít děti, protože svět je přelidněný a že si přeje, aby odstatní následovali jeho příkladu. Odpověděl jsem mu něco v tom smyslu jako že jeho a jemu podobné evoluce tedy odstraní ze světa. A že kdo evolučně přežije jsou (statisticky vzato, nikoli stoprocentně!!!) lidi, jejichž geny jsou možná méně hodnotné a o které minimálně jako příslušník evropské civilizace moc nestojím. A na tom fóru mě smazali pro rasismus :( Takže ten výzkum není vůbec žádné překvapení.To mi přijde jako zajímavý fenomén, že se zjevně podařilo přesvědčit lidi, aby se zcela proti svému vrozenému instinktu přestali chtít rozmnožovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (9)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
21. 07. 2022 18:24

Bol o tom natočený aj film, volá sa Idiocracy 😂

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Skutečnost je ještě o poznání horší.
Vysokoškolsky vzdělaný pár je na tom, co se týče dětí, špatně.
Jedno dítě je ideální, dvě na hranici možností a tři už jsou překážkou.
Navíc první dítě musí stihnout hned po výšce. Druhé a třetí - na to už mají jen dva další roky.
Ať si říká kdo chce co chce, mít děcka ve třiceti = vždy zdravotní handicap, v pětatřiceti létech je jisté, že potomstvo bude postižené. Geny se totiž s věkem poškozují, jak u mužů, tak u žen. Stáří je to, co je hybnou pákou evoluce. Plodit mohou dle zákonů přírody zdravě jen mladí a tento zákon se obejít nedá.
Co se týče moudrosti a nadání se učit, tam velké rozdíly nejsou. Rozdíly jsou v podmínkách - vysokoškolák bude mít zase děti vysokoškoláky, protože jim zabezpečí "know-how". Bez rozdílu, do jaké školy bude chodit. Samozřejmě své děti izoluje od nesmyslu zvaného INKLUZE. Inkluze je zabiják pokroku a je vhodná jen tam, kde žijí hlupáci, a těch je většina. Rodina se 4 dětma nemůže posílat své děti do stejné třídy s dětmi inženýrů, doktorů, učitelek či zdravotních sester. To bychom byli bez maturantů a vysokoškoláků.
Dnešní multi - kulti vlády to řeší tak, že snižují "práh", kdy i blbec dokončí střední školu. Proto ta úroveň školství tak vypadá. Rodiče, kteří chtějí mít úspěšné potomky, si ve vyspělých zemích najímají chůvy a domácí učitele a mohou tak efektivněji využít svého drahocenného času k výchově a výuce.
Přes to všechno má článek pravdu v tom, že evoluce přeje hlupákům - v patnácti s bubnem na základku a rodit a ve čtyřiceti létech mít odrozeno 15 dětí, z toho dvě třetiny budou zvyšovat rodinný rozpočet invalidními dávkami a příspěvkem na auto pro pečovatele.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
22. 07. 2022 12:35

Dlouhověkost ,mentální nadřazenost a zodpovědnost je proti evolučnímu výběru .
Absurdistán měl vědecký podklad .Vzhledem k dekadenci ,která ovládá současné ekonomické centrum Evropy je to nakonec prvek , který spolehlivě eliminuje vyjímečné postavení člověka v přírodě .Žádná expanze do vesmíru , žádné klidné utopie o moudrých lidech věnujících se jen poznání okolního světa .Reálná vize je úpadek lidského druhu dřív než by nám bylo milo....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
22. 07. 2022 22:57

Tohle není žádná nová zpráva. "Vulgus" bude mít vždy větší porodnost než "elita", jenže původ samotný jedince nepředurčuje k podprůměrnosti nebo nadprůměrnosti. Příkladem je Malá Asie - po rozpadu Říma a stěhování národů se centrum vědění přesunulo z Evropy na Blízký východ. S renesancí a novověkem se opět posunulo na západ. Jedny z nejlepších mozků jsou dnes v Číně a Indii (ačkoliv Západ si zatím drží úroveň). Lidská civilizace jako celek stoupá. Jen se mění její centra.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
23. 07. 2022 13:22

To je hezký, ale dost pochybuju, že by v dnešní době někomu prošel Lebensborn 2.0. :D

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor
Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 11 notebooků pro studenty

Test 7 herních headsetů

Kvalitní zdroje informací

Přehled videoslužeb