Kampaň Jimmyho Donaldsona na výsadbu stromů slavila úspěch. Vybralo se přes 20 milionů dolarů

Kampaň Jimmyho Donaldsona na výsadbu stromů slavila úspěch. Vybralo se přes 20 milionů dolarů

Nedávno jsme vás informovali o kampani Team Trees youtubera Jimmyho Donaldsona, známějšího pod přezdívkou „MrBeast“. Ten si dal za úkol shromáždit celkem 20 milionů dolarů pro Arbor Day Foundation – údajně největší neziskovou organizaci věnující se ozeleňování naší planety.

Tuto iniciativu následně podpořila řada slavných osobností včetna Elona Muska či Tobiase Lütkeho. A nyní, pouhé necelé dva měsíce po jejím odstartování, může Donaldson začít oslavovat.

Z oficiálních internetových stránek kampaně totiž plyne, že ke dni vzniku tohoto článku se podařilo vybrat 20 409 714 dolarů, za něž lze vysadit stejný počet stromů. Práce by měly začít v lednu příštího roku a skončit nejpozději v prosinci 2022.

Stromy, nebo velryby?

„Toto obrovské množství stromů bude vysázeno v různých lesích na veřejných a soukromých pozemcích v oblastech, kde je to velmi zapotřebí,“ uvádí Team Trees. „Cílem je vysadit stromy na každém kontinentu, který se nejmenuje Antarktida!“

Ekolog Thomas Crown v únoru prohlásil, že právě stromy představují „naši nejsilnější zbraň v boji proti klimatické změně“. Toto tvrzení však zpochybnili autoři nové zprávy Mezinárodního měnového fondu IMF, kteří v dané souvislosti naopak chvalořečí velryby.

„Pokud jde o záchranu naší planety, jedna velryba stojí za tisíce stromů,“ argumentují.

Diskuze (20) Další článek: Uber chce do tří let spustit letecké taxi. Pomohou mu elektrické letouny od Joby Aviation

Témata článku: Země, Elon Musk, Peníze, Zvířata, Ekologie, Antarktida, CO2, Klimatická změna, Rostliny, Výsadba stromů, Kam, Milión dolarů, Velryba, Výsadba, Strom, Odstartování, Kampaň40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

Digitální mířidla udělají z palných zbraní zbraně proti dronům

** Američtí mariňáci si pořizují větší množství pokročilých digitálních mířidel SMASH 2000 ** Ta byla vyvinuta k tomu, aby zvýšila šance střelce zasáhnout cíl první ranou ** Umožňují střelci sledovat cíle a nabízejí jim optimální zamíření s přihlédnutím k pohybu cíle

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony