Mimozemský život | Čína

Kdo má aktuálně největší šance na objevení mimozemšťanů? Podle odborníků Čína

Astronomové tvrdí, že Čína má aktuálně největší šance na objevení mimozemšťanů. Důvodem je Five hundred meter Aperture Spherical Telescope (FAST) – gigantický radioteleskop, který se nalézá na odlehlém místě v provincii Kuej-čou.

Pokud se v dohledné době podaří navázat kontakt s nějakou cizí civilizací, s největší pravděpodobností to prý bude právě prostřednictvím FASTu.

„Od konce druhé světové války většinu vědeckých oborů ovládali Američané a další obyvatelé Západu. Čína nyní úspěchy Západu dohání a v některých oblastech i překonává,“ konstatoval známý vědecký autor Michael Michaud v rozhovoru pro Space.com.

Ne soutěž, ale spolupráce

„Čína již má zdroje na to, aby se stala světovým lídrem v několika oblastech vědeckého výzkumu a vývoje technologií,“ dodal Michaud.

Podle mnoha odborníků, kteří se pátrání po inteligentním mimozemském životě dlouhodobě věnují, tento posun nicméně představuje především skvělou příležitost ke spolupráci – nikoliv podnět k soutěžení.

„Každý, kdo doufá v opakování kosmického závodu mezi Sovětským svazem a Spojenými státy ze šedesátých let na dnešní mezinárodní SETI scéně, bude zklamán,“ uvedl prezident organizace METI International Douglas Vakoch. „V SETI vítězí mezinárodní kooperace nad soupeřením.“

Titulní foto: Xinhua Press, CC BY-SA 4.0

Diskuze (60) Další článek: Nově odhalená zranitelnost v Bluetooth dovoluje hackerům vydávat se za důvěryhodné zařízení

Témata článku: Vesmír, USA, Výzkum, Mimozemský život, Čína, Sovětský svaz, Seti, Největší šance, Mimozemšťané, Kuej-čou, Fast, AU Mic, Objevení, Západ, Odborník


Určitě si přečtěte

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

Nejjednodušší cesta, jak nepřijít o data: nastavte si zálohování a zapomeňte

** Přijít o důležitá data je jednodušší, než si umíte představit ** To, zda a jak snadno je získáte zpět, záleží především na vás ** Když si nastavíte zálohování, může to být otázka několik minut

Karel Kilián | 30

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59