Kdyby snad někomu připadaly elektromobily levné… Zkuste Bentley, první elektrický kus vyjde na 10 milionů

Britská firma Lunaz se zabývá přestavbou klasických aut na elektromobily. Jakkoliv kacířská se vám tato přestavba může zdát, tak věřte, že Lunaz na to jde opravdu šetrně a mazlí se s auty do posledního detailu. Navíc má své zákazníky, kteří jsou za elektrické klasiky ochotní zaplatit někdy až horentní sumy.

Lunaz již dříve dával na vědomí, že se pustí do výroby první třech sérií Bentley Continental. Aktuálně tak informuje, že dokončil výrobu prvního kousku. Jedná se o Bentley S3 Continental Flying Spur (čtyřdveřová verze) z roku 1961 v dvoubarevném laku karoserie.

Kožené čalounění vozu barevně ladí s lakem karoserie, dřevěné panely byly znovu ručně vyrobeny a majitel si může užívat nového infotainmentu s funkcí Apple Carplay. Mezi další vylepšení se řadí třeba nová klimatizace, posilovač řízení, lepší brzdy a upravený podvozek, který je vyladěný na míru elektrickému ústrojí.

Totožnost majitele společnost neprozradila, prý jde ale o jednoho z největších sběratelů aut v Anglii a nové Bentley bude využívat denně. Vozit v něm bude i malé děti, protože součástí auta jsou dětská sedadla ze stejné kůže jako zbytek interiéru. Škoda, že chybí fotografie vnitřku vozu.

Projekty Lunaz začínají oholením původních aut na kost a kompletním restaurováním s přidáním elektrického ústrojí. Firma používá ústrojí o výkonu 375 koní a točivém momentu 700 Nm. Baterie může mít kapacitu 80 až 120 kWh. Cena za základní vůz bez finální specifikace činí 350 000 liber, tedy při aktuálním kurzu 10 566 500 Kč.

Diskuze (17) Další článek: Samsung bude Nintendu dodávat nový OLED displej pro chystaný Switch

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,