Kdyby snad někomu připadaly elektromobily levné… Zkuste Bentley, první elektrický kus vyjde na 10 milionů

Britská firma Lunaz se zabývá přestavbou klasických aut na elektromobily. Jakkoliv kacířská se vám tato přestavba může zdát, tak věřte, že Lunaz na to jde opravdu šetrně a mazlí se s auty do posledního detailu. Navíc má své zákazníky, kteří jsou za elektrické klasiky ochotní zaplatit někdy až horentní sumy.

Lunaz již dříve dával na vědomí, že se pustí do výroby první třech sérií Bentley Continental. Aktuálně tak informuje, že dokončil výrobu prvního kousku. Jedná se o Bentley S3 Continental Flying Spur (čtyřdveřová verze) z roku 1961 v dvoubarevném laku karoserie.

Kožené čalounění vozu barevně ladí s lakem karoserie, dřevěné panely byly znovu ručně vyrobeny a majitel si může užívat nového infotainmentu s funkcí Apple Carplay. Mezi další vylepšení se řadí třeba nová klimatizace, posilovač řízení, lepší brzdy a upravený podvozek, který je vyladěný na míru elektrickému ústrojí.

Totožnost majitele společnost neprozradila, prý jde ale o jednoho z největších sběratelů aut v Anglii a nové Bentley bude využívat denně. Vozit v něm bude i malé děti, protože součástí auta jsou dětská sedadla ze stejné kůže jako zbytek interiéru. Škoda, že chybí fotografie vnitřku vozu.

Projekty Lunaz začínají oholením původních aut na kost a kompletním restaurováním s přidáním elektrického ústrojí. Firma používá ústrojí o výkonu 375 koní a točivém momentu 700 Nm. Baterie může mít kapacitu 80 až 120 kWh. Cena za základní vůz bez finální specifikace činí 350 000 liber, tedy při aktuálním kurzu 10 566 500 Kč.

Diskuze (17) Další článek: Samsung bude Nintendu dodávat nový OLED displej pro chystaný Switch

Témata článku: Elektromobily, Výroba, Infotainment, Škoda, Lak, Anglie, Continental, Bentley, Elektromobil, Přestavba, Apple CarPlayVybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit. Na své si přijdou děti i profíci

Vybrali jsme 13 tabletů, které se vyplatí koupit. Na své si přijdou děti i profíci

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa
TabletyNákup a ceny
Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

Našli jsme sondu z vodíkového balónu německých ozbrojených sil. Podobné dopadají na Česko každý den

** Česko nekřižují pouze dopravní a nákladní letouny ** Každý den můžete na nebi potkat také hromadu radiosond ** Dnes se podíváme na jednu, která k nám doputovala až z Německa

Jakub Čížek
BastleníMeteorologie
Články, hudba, video – za digitální obsah už se nezdráhají platit ani Češi. Služeb přibývá, zahraničních i ryze českých

Články, hudba, video – za digitální obsah už se nezdráhají platit ani Češi. Služeb přibývá, zahraničních i ryze českých

Koronavirová krize nahrává do karet poskytovatelům digitálního obsahu. Počty uživatelů předplacených služeb rostou jak zpravodajským serverům, tak hudebním nebo televizním službám. Už i Češi se učí platit za to, co dříve měli zadarmo.

Jan Spěšný
StatistikyByznysWeb
Střih videa zdarma: Vyzkoušeli jsme 5 programů, většina je v češtině a umí i pokročilé funkce

Střih videa zdarma: Vyzkoušeli jsme 5 programů, většina je v češtině a umí i pokročilé funkce

Pro základní úpravu videa dnes stačí mobilní zařízení, nic ale nenahradí velký monitor a pořádný výkon počítače. Dobře použitelné editory lze používat zdarma v kategoriích od těch základních až po profesionální.

Stanislav Janů
Střih videaTipySoftware