KFC a Rusko budou společně tisknout kuřecí nugety. Mají být stejně chutné

KFC a Rusko budou společně tisknout kuřecí nugety. Mají být stejně chutné

KFC se proslavilo nejen svými kuřecími fastfoody, ale také bizarními technicko-marketingovými vychytávkami. Před pár lety například řetězec nabídl fanouškům antiinternetový stan, dron, který si postavíte z krabic od kuřecích křidélek, no a nakonec i pochutiny z falešného kuřecího masa.

Nyní firma zkusí další vynález. Společně s ruským specialistou na biotisk 3D Bioprinting Solutions vyvine tištěné kuřecí nugety.

Ruská firma nabízí laboratořím vlastní 3D biotiskárny FABION a FABION 2, které velmi zjednodušeně řečeno fungují podobně jako běžné domácí 3D tiskárny, namísto vytlačování tenkého vlákna roztaveného termoplastu, ale vypouštějí bio-ink.

Klepněte pro větší obrázek
3D biotisk v akci • Možná to bude karbenátek

Bio-ink je sloučenina vhodného biopolymeru (třeba kolagenu), který funguje jako nosná látka a lepidlo, a samotného biologického materiálu, kterým mohou být třeba buňky nebo jiná vhodná látka. Výsledkem je synteticky vytvořená tkáň. Ruský výrobce má i vlastní biofilament Viscoll na bázi zmíněného kolagenu.

Touto tkání by nyní měl být i kuřecí nuget od KFC, který se bude skládat z živočišných a rostlinných buněk a koření podle receptury KFC. Výsledkem bude struktura s chutí a podobou jako rozmixované a tepelně zpracované kuře, i když bude živočišný podíl mnohem menší. Zastoupí jej právě rostlinné látky.

3D biotiskárna v akci:

O experimentální tištěné nugety bude jistě zájem, a tak je třeba vnímat celý projekt jako marketingovou kampaň. Ostatně, když KFC naposledy vyrobilo falešné maso, poptávka byla přirozeně i díky médiím obrovská.

Diskuze (11) Další článek: Připravovaný britský stíhač Tempest by mohl být poháněn hybridním elektrickým či kompletně elektrickým systémem

Témata článku: Technologie, 3D tisk, Bulvár a vtípky, Rusko, Kuřecí maso, Nugety, Fastfood, KFC, Tkáň, Laboratoř, Drony, Koření, Drony na Heureka.czIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Zlatý řez ve fotografii

Zlatý řez ve fotografii

Mezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně.

Tomáš Slavíček
Fotoškola
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Analytik tvrdí, že se GTA 6 pravděpodobně dočkáme ve fiskálním roce 2024
Michal Maliarov
Grand Theft AutoSpekulace
Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

Organické látky slavného meteoritu z Marsu nevznikly biologicky. Žádné bakterie, žádný mimozenský život

** V meteoritu ALH84001 byly nalezeny i organické látky, které měly být produktem živých organismů ** Nedávný výzkum ale vyloučil, že by tyto látky mohly mít biologický původ ** Podle vědců vznikly díky působení hydrotermální vody na čedičovou horninu

Stanislav Mihulka
MeteoritMarsGeologieChemie