Kolik jezer se ukrývá pod povrchem Marsu? Italší vědci tvrdí, že našli další tři

Tým italských vědců oznámil, že poblíž jižního pólu Marsu nalezl tři nová podzemní jezera. Informoval o tom server MIT Technology Review.

Pokud je tomu skutečně tak, celkový počet skrytých rezervoárů kapalné vody na rudé planetě se zvýšil na čtyři. Tento objev je cenný zejména z hlediska pátrání po mimozemském životě.

Stojí za zmínku, že jde o tytéž badatelé, kteří se dostali do titulků světových médií již před dvěma lety, kdy se jim podařilo na Marsu najít první jezero. Stejně jako tehdy, i tentokrát pracovali s daty získanými nástrojem Mars Advanced Radar for Subsurface and Ionosphere Sounding (MARSIS). Ten se nachází na palubě orbitální sondy Mars Express.

Co se týče velikosti a složení, všechna zatím známá jezera jsou podle dostupných informací přibližně stejná.

Mohlo by se zdát, že tato zpráva nadchne rovněž všechny jedince, kteří rudou planetu touží kolonizovat. Má to ale háček – tamější voda je téměř jistě extrémně slaná. Jinak by totiž dávno zmrzla.

Foto: European Space Agency, CC BY-SA 3.0-igo

Diskuze (2) Další článek: Pamatujete na FarmVille? Hra kdysi milovaná miliony lidmi na Facebooku končí

Témata článku: Vesmír, Věda, Výzkum, Mars, Mimozemský život, Voda, Mars Express, Planeta, Jižní pól, Povrch, European Space Agency, MIT Technology Review, Jezero, DAL, Rudá planeta, MARSIS, Povrch Marsu, Rezervoár, Slaný, Vědec40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti