Komunikace s umělými inteligencemi budoucnosti bude podle Muska velmi obtížná. Pomůže Neuralink?

Verbální komunikace mezi námi a umělými inteligencemi budoucnosti může být velice problematická. Alespoň podle Elona Muska, který se k danému tématu vyjádřil minulý týden na jisté akci v Šanghaji.

Tento problém je prý způsoben tím, že lidé a počítače zpracovávají informace diametrálně odlišnými rychlostmi. Mozky jsou mnohem pomalejší než procesory – a právě to by mohlo narušit budoucí vztahy mezi námi a AI.

„Lidská řeč k počítači bude znít jako velmi pomalé tonální pískání, něco jako zvuky velryb,“ konstatoval šéf Tesly a SpaceX. „Protože jaká je naše šířka pásma - několik stovek bitů za sekundu, v podstatě možná pár kilobitů za sekundu, pokud budete velkorysí?“

Zapomeňte na gesta

Jinými slovy, naše formy komunikace – mluva, gestikulace atd. – jsou zcela dostačující pro dorozumívání se s jinými lidmi, ale nikoliv se supervýkonnými počítači.

Musk tvrdí, že jeho společnost Neuralink by nám jednoho dne mohla pomoct, abychom s pokročilou umělou inteligencí v tomto ohledu dokázali držet krok. Do té doby však nejspíš budeme mít smůlu.

„I kdyby vůbec nic jiného, počítač bude netrpělivý. Bude to jako hovořit se stromem – což jsou lidé,“ prohlásil.

Diskuze (22) Další článek: Australan chytal ryby ze stoličky zavěšené pod dronem. Teď mu hrozí vysoká pokuta

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,