Konec uvazování k patníkům. V Seattlu bude možné psovi pronajmout klimatizovanou boudu

Pronajmout si lze leccos – auto, elektrickou koloběžku, nebo třeba kolo. Se zajímavým nápadem přišla firma DogSpot, která hodlá v americkém Seattlu nabízet krátkodobý pronájem psích boud. Spojila se s obchodním řetězcem QFC a od června chce před jeho prodejny umístit celkem osm dočasných psích příbytků.

Čtyřnohé miláčky čeká maximální luxus. Bouda se mezi návštěvami automaticky dezinfikuje ultrafialovým zářením a její interiér je klimatizován. Nechybí ani možnost sledovat psa kamerou přes aplikaci v mobilním telefonu, která je k dispozici pro Android i iOS.

Bouda s veškerým komfortem

Majitelé psů si mohou boudu rezervovat s až čtvrthodinovým předstihem nebo v okamžiku příjezdu. Rezervační systém přitom běží na cloudové platformě, postavené na Microsoft Azure. Bouda se pak otevře pouze oprávněnému majiteli, což řeší i bezpečnost samotných psů.

Možnost umístit čtyřnohého kamaráda do klimatizované boudy má být alternativou k uvazování psů u obchodů, kam nemají povolený vstup. Zástupci firmy DogSpot jsou přesvědčeni, že toto řešení dovolí oběma stranám (tedy páníčkovi i psovi) trávit více společného času.

Firma v roce 2016 nabízela své boudy v New Yorku, kde jich umístila hned padesát a během krátké doby získala tisíc registrovaných klientů. Po loňském konfliktu s vedením města však všechny doslova ze dne na den z ulic odstranila. Dle ředitelky pro komunikaci Rebeccy Eyre se však hodlá vrátit, až bude připravena nová legislativa.

Boudy u obchodů s potravinami

DogSpot se vyhýbá možným problémům se záborem pozemku tak, že pronajímá boudy majitelům různých podniků. Běžná cena je 0,30 dolarů (asi 6,80 Kč) za minutu pobytu, nicméně obchodní řetězec QFC nabídne svým zákazníkům možnost dočasného ubytování psa zdarma. Firma aktivně hledá další partnery, kteří by mohli mít zájem umístit boudy před své provozovny.

DogSpot má aktuálně 60 boud ve 14 státech, přičemž mnoho z nich se nachází na odpočívadlech podél dálnic v New Yorku a Connecticutu. V současnosti nemusí řešit žádnou konkurenci, protože je na tomto poli jediná. Důvod, proč expanduje právě do Seattlu, je relativně prostý: město získalo první místo v žebříčku nejpřátelštějších míst pro psy.

Příbytky pro psy jsou dle zakladatelů firmy postaveny z neporézních materiálů a jsou schváleny veterinárním lékařem. Kromě dezinfekce ultrafialovým světlem, které má zabít bakterie a viry, jsou také každý den čištěny ručně.

Diskuze (16) Další článek: Asus připravil zajímavý monitor, který uspokojí i náročné oko. Nabídne 4K, HDR a přesné barvy

Témata článku: Microsoft, USA, Android, Zvířata, Pes, Ubytování, Vedení měst, Zakladatel firmy, Příbytek, Patník, Bouda, Vedení města, New York, Obchodní řetězec, Bude, Seattle, Telefony s Androidem na Heureka.czNa povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

Vědci zkoumali přesnost měření stavby těla u hodinek od Samsungu. Výsledky všechny překvapily

** Chytré hodinky běžně bereme jako informativní měřidla ** Jak si však stojí ve srovnání s profesionálními měřiči ** Při měření stavby těla se na hodinky můžete spolehnout

Martin Chroust
Galaxy Watch4Měření
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě