SpaceX | Crew Dragon

Kosmická loď Crew Dragon s lidskou posádkou se vydá do vesmíru 27. května

Kosmickou loď Crew Dragon od společnosti SpaceX příští měsíc čeká historicky první let s lidskou posádkou. A nyní bylo konečně odhaleno i datum startu – středa 27. května.

Cesta astronautů Boba Behnkena a Dougha Hurleyho na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) podle dostupných informací začne v 16:32 EDT a to na floridském Launch Complex 39A.

„27. května znovu vyšleme americké astronauty v americké raketě z americké půdy!“ komentoval to nadšeně administrátor NASA Jim Bridenstine na svém Twitteru.

Mise zvaná Demo-2 je součástí tzv. Commercial Crew Program, který NASA zahájila v roce 2010. První nepilotovaný let Crew Dragonu, Demo-1, úspěšně proběhl v březnu loňského roku.

Připomeňme, že kosmickou loď pro dopravu astronautů na ISS kromě SpaceX vyvíjí i Boeing. Nedávná premiéra jeho Starlineru však bohužel nedopadla podle plánu.

Diskuze (14) Další článek: Speciální kosmická loď od Northrop Grumman „oživila“ starý satelit

Témata článku: Technika, Vesmír, SpaceX, USA, Twitter, Mezinárodní vesmírná stanice, NASA, Crew Dragon, Starliner, Boeing, Astronaut, Květen, Kosmická loď, ISS, Commercial Crew Program, Jim Bridenstine, Posádka, Lidská posádka, Loď, Hurley


Určitě si přečtěte

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 105

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 81