Tohle na YouTube jen tak někdo nemá. Japonský miliardář si užívá na Mezinárodní vesmírné stanici

Titulní ilustrační foto: NASA Johnson, CC BY-NC-ND 2.0
Tohle na YouTube jen tak někdo nemá. Japonský miliardář si užívá na Mezinárodní vesmírné stanici | Titulní ilustrační foto: NASA Johnson, CC BY-NC-ND 2.0

Oživeno 14. prosince

Japonský miliardář Júsaku Maezawa úspěšně dorazil na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a svůj pobyt ve vesmíru si jaksepatří užívá. Dokazuje to i nové video, které zveřejnil na YouTube.

„Protože zde není žádná gravitace, skutečně nemám smysl pro směr, takže kdykoli do něčeho narazím, nemám ponětí, která strana mého těla byla zasažena,“ okomentoval své dovádění.

Připomeňme, že Maezawa by měl na ISS strávit zhruba 12 dní. Jeho ambice tím ale rozhodně nekončí – v brzké budoucnosti chce obletět Měsíc v kosmické lodi SpaceX.


Na středu 8. prosince je naplánován další start rakety Sojuz 2-1a. Tentokrát bude jejím úkolem vynést na oběžnou dráhu kosmickou loď Sojuz MZ 20, která se následně vydá k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS).

Posádku lodi tvoří japonští turisté Júsaku Maezawa a Jozo Hirano a profesionální astronaut Alexander Misurkin. Všichni tři jmenovaní jedinci stráví na ISS několik dní, načež se ve stejném složení vrátí zpět na Zemi.

Nedojde-li k odkladu, živý přenos startu s českým komentářem Dušana Majera začne v 8:20 hodin našeho času.

Připojení Sojuzu MZ 20 k ISS by pak mělo proběhnout ve stejný den o zhruba 6 hodin později. Přenos bude možné sledovat od 14:20. O případných změnách se vás pokusíme včas informovat.

Titulní ilustrační foto: NASA Johnson, CC BY-NC-ND 2.0

Diskuze (9) Další článek: LastPass se osamostatní a ve správci hesel chystá velké novinky

Témata článku: Vesmír, YouTube, SpaceX, Země, Mezinárodní vesmírná stanice, Sojuz, Vesmírná turistika, Vesmírné starty, Gravitace, Júsaku Maezawa, Johnson, Kosmická loď, Dušan Majer, Turista, Miliardář, CC BY-NC-ND, ISSIzrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

Černobyl po 35 letech: Stále vypadá děsivě, elektřina se tu ale vyrábí dál

** Uběhlo 35 let od tragické nehody v černobylské elektrárně ** Celá oblast je událostí stále silně poznamenaná ** Z Černobylu ale znovu teče elektřina – tentokrát solární

David Polesný
Elektrárna
Zlatý řez ve fotografii

Zlatý řez ve fotografii

Mezi základní kameny fotografické techniky patří kompozice. Obdélníkový tvar fotografie umožňuje různé umístění fotografovaného předmětu ve scéně.

Tomáš Slavíček
Fotoškola
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zapomeňte na ropu a uhlí, Evropa chce vyrábět petrolej a naftu ze vzduchu
Jakub Čížek
EnergetikaEvropaObnovitelné zdroje