Kutil si postavil robotického kadeřníka. Otestoval ho na sobě a nechal se jím ostříhat

Někdo se během karantény nudil a s rostoucími vlasy nedočkavě vyhlížel termín, kdy se opět otevřou kadeřnictví. Ne tak Shane Wighton, který čas využil ke stavbě robotického kadeřníka. Svůj nápad přitom pojal vážně a v praxi vyzkoušel, nakolik je možné tuto profesi zautomatizovat. Svým strojem se nakonec nechal ostříhat, ale nedopadlo to úplně ideálně. 

Stříhání vlasů se ukázalo jako velmi náročná úloha, ve které je potřeba přesné mechanické práce a zároveň precizního řízení. Co všechno to obnáší, na to se můžete podívat v rámci čtvrthodinového videa, ve kterém autor vše předvede a vysvětlí (v angličtině):

Je obdivuhodné, co se se podařilo vytvořit. Základní princip robot skutečně zvládá – zaměří hlavu, vezme pramen vlasů a provede střih. Ačkoli pak zvládne pokračovat kolem celé hlavy, výsledek je poněkud rozpačitý. Vlasy jsou ostříhané nerovnoměrně a účes nemá žádný ucelený tvar. Přesto je tento kutilský výtvor obdivuhodný. 

Diskuze (8) Další článek: Amazon na pandemii vydělal. I když utrácel, stále zdvojnásobil svůj zisk

Témata článku: Roboti, Karanténa, Robot, Kutil, Vlasy, OST, Hlava, Kadeřník, Angličtina, Účes, PRAM, Celá hlava40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

Robotický tank TRX veze 50 sebevražedných dronů Switchblade. Tohle je zbraň nové doby

** . Společnost General Dynamics Land Systems předvedla maketu svého nového robotického vozidla TRX ** To představuje unikátní mobilní systém pro 50 sebevražedných dronů Switchblade ** Vozidlo TRX je v této verzi rovněž vybaveno kvadrikoptérou

Stanislav Mihulka
VojenstvíDronyRoboti