Kůže, chrom a exkluzivní pneu. Elektrokola Harley-Davidson jdou cestou vyšperkovaných speciálů

Původně to mělo být jen designové cvičení, ale nakonec se Harley-Davidson rozhodl nabídnout Serial 1 Mosh/Tribute jako limitovanou edici. Odkazuje na Serial Number One, což je označení pro nejstarší známý motocykl Harley-Davidson z roku 1903.

Elektrokolo si od historické motorky bere sněhobílé pneumatiky, kožené gripy, sedačku odpruženou přiznanými péry, naleštěné chromované prvky a černý lak se zlatým písmem. Přesně tam ale historie končí a nastupuje moderna, nicméně po technické stránce se limitovaný Mosh/Tribute od základního modelu neliší.

Klepněte pro větší obrázek
Serial Number One, první známý Harley-Davidson z roku 1903.

Pneumatiky Super Moto-X vyrobila společnost Schwalbe exkluzivně pro Mosh/Tribute a kožené doplňky dodala firma Brooks England. Je tedy zřejmé, že nelze čekat nízkou cenu: 5 999 dolarů je po přepočtu asi 160 tisíc korun. Polovina limitované edice 650 kusů zůstane v Americe, druhá půjde do Evropy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tak jako u motocyklů vidí Harley-Davidson cestu zaplněným trhem v individualizaci a exkluzivních sériích. Tohle kolo se jmenuje Mosh/Chopper, vznikl jediný kus a vydražil se za 14 200 dolarů (asi 370 tisíc Kč). Je jasné, že s touto „1-OFF“ sérií hodlá výrobce pokračovat.
 
Diskuze (15) Další článek: Vědci laserem uvařili kuřecí maso vytištěné na 3D tiskárně. Prý je mimořádně šťavnaté a chutné

Témata článku: Evropa, Elektromobilita, Kola, Harley-Davidson, Amerika, Chróm, Pneu, Speciál, Limitovaná edice, Number One, Davidson, Tribut, Elektrokolo, Motocykl, Serial, Kůže, Dolar, Jízdní kola na Heureka.czWear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

Wear OS 2 pomalu zavírá krám. Po resetu nefungují poznámky ani Google Mapy, a brzy bude hůř

** Google připravil novou verzi aplikací Google Map a Google Keep ** Pokud si resetujete Wear OS 2 hodinky, už je nesputíte ** Je to jen čirá náhoda, nebo taktika, jak vás přimět k upgradu?

Martin Chroust
Google MapyWear OS
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět