Kůže, chrom a exkluzivní pneu. Elektrokola Harley-Davidson jdou cestou vyšperkovaných speciálů

Původně to mělo být jen designové cvičení, ale nakonec se Harley-Davidson rozhodl nabídnout Serial 1 Mosh/Tribute jako limitovanou edici. Odkazuje na Serial Number One, což je označení pro nejstarší známý motocykl Harley-Davidson z roku 1903.

Elektrokolo si od historické motorky bere sněhobílé pneumatiky, kožené gripy, sedačku odpruženou přiznanými péry, naleštěné chromované prvky a černý lak se zlatým písmem. Přesně tam ale historie končí a nastupuje moderna, nicméně po technické stránce se limitovaný Mosh/Tribute od základního modelu neliší.

Klepněte pro větší obrázek
Serial Number One, první známý Harley-Davidson z roku 1903.

Pneumatiky Super Moto-X vyrobila společnost Schwalbe exkluzivně pro Mosh/Tribute a kožené doplňky dodala firma Brooks England. Je tedy zřejmé, že nelze čekat nízkou cenu: 5 999 dolarů je po přepočtu asi 160 tisíc korun. Polovina limitované edice 650 kusů zůstane v Americe, druhá půjde do Evropy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tak jako u motocyklů vidí Harley-Davidson cestu zaplněným trhem v individualizaci a exkluzivních sériích. Tohle kolo se jmenuje Mosh/Chopper, vznikl jediný kus a vydražil se za 14 200 dolarů (asi 370 tisíc Kč). Je jasné, že s touto „1-OFF“ sérií hodlá výrobce pokračovat.
 
Diskuze (15) Další článek: Vědci laserem uvařili kuřecí maso vytištěné na 3D tiskárně. Prý je mimořádně šťavnaté a chutné

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,