Kůže, chrom a exkluzivní pneu. Elektrokola Harley-Davidson jdou cestou vyšperkovaných speciálů

Původně to mělo být jen designové cvičení, ale nakonec se Harley-Davidson rozhodl nabídnout Serial 1 Mosh/Tribute jako limitovanou edici. Odkazuje na Serial Number One, což je označení pro nejstarší známý motocykl Harley-Davidson z roku 1903.

Elektrokolo si od historické motorky bere sněhobílé pneumatiky, kožené gripy, sedačku odpruženou přiznanými péry, naleštěné chromované prvky a černý lak se zlatým písmem. Přesně tam ale historie končí a nastupuje moderna, nicméně po technické stránce se limitovaný Mosh/Tribute od základního modelu neliší.

Klepněte pro větší obrázek
Serial Number One, první známý Harley-Davidson z roku 1903.

Pneumatiky Super Moto-X vyrobila společnost Schwalbe exkluzivně pro Mosh/Tribute a kožené doplňky dodala firma Brooks England. Je tedy zřejmé, že nelze čekat nízkou cenu: 5 999 dolarů je po přepočtu asi 160 tisíc korun. Polovina limitované edice 650 kusů zůstane v Americe, druhá půjde do Evropy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tak jako u motocyklů vidí Harley-Davidson cestu zaplněným trhem v individualizaci a exkluzivních sériích. Tohle kolo se jmenuje Mosh/Chopper, vznikl jediný kus a vydražil se za 14 200 dolarů (asi 370 tisíc Kč). Je jasné, že s touto „1-OFF“ sérií hodlá výrobce pokračovat.
 
Diskuze (15) Další článek: Vědci laserem uvařili kuřecí maso vytištěné na 3D tiskárně. Prý je mimořádně šťavnaté a chutné

Témata článku: Evropa, Elektromobilita, Kola, Harley-Davidson, Number One, Tribut, Motocykl, Chróm, Kůže, Amerika, Pneu, Limitovaná edice, Serial, Dolar, Elektrokolo, Speciál40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Recenze herních sluchátek Razer Kaira X. Výborný zvuk za pár babek

Razer vypustil dvojici nových levných sluchátek pro obě nové konzole. My jsme zaostřili na verzi pro Playstation 5.

Michal Maliarov
RazerSluchátkaRecenze