Umělá inteligence | Hry | Hračka

Legendární desková hra Monopoly přichází s bankéřem ovládaným hlasem

Nová verze populární deskové hry Monopoly přichází s moderními technologiemi. Její hlavní novinkou je elektronický bankéř, který využívá ke svému fungování umělou inteligenci a dokáže s hráči obousměrně komunikovat hlasem. Zatím ji má v předprodeji exkluzivně americký obchod Walmart, který o ní informoval jako první.

Podle Wikipedie jsou Monopoly „patrně komerčně nejúspěšnější deskovou hrou“, která na trhu figuruje již bezmála osmdesát let. Dnes existuje pod hlavičkou společnosti Hasbro i v českém vydání, včetně verze Ultra Banking, ve které hráči místo peněz platí přikládáním karet k platebnímu terminálu.

Hlasem ovládaný bankéř

Nová verze nese označení Monopoly Voice Banking, které do značné míry avizuje největší novinku. Součástí balení je totiž elektronický cylindr, který dokáže zastoupit funkci bankéře. Je napájený tužkovými bateriemi, komunikuje hlasem a zvládne obsloužit všechny herní finanční transakce. Nejde však o chytrý reproduktor – inteligence do značné míry začíná a končí záležitostmi souvisejícími s hrou.

Na rozdíl od většiny hlasových asistentů nevyžaduje elektronický bankéř přístup k internetu, ani propojení s chytrým telefonem. Jeho hlavním úkolem je evidence financí a jejich toků, takže ve hře již nebudou potřeba papírové bankovky.

Hra by díky tomu měla probíhat svižněji, neboť hráči nebudou muset v jejím průběhu manipulovat s penězi. Bankéř bude promlouvat hlasem maskota Mr. Monopoly a hráči ho budou aktivovat stisknutím jednoho ze čtyř tlačítek, kterým se identifikují, neboť cylindr nerozpoznává jednotlivé hlasy.

S příměsí umělé inteligence

Kromě kompletní správy financí a plateb zvládá elektronický bankéř také evidenci nemovitostí – například je možné požádat ho o zakoupení příslušné lokality. Zastoupí také další papírové herní karty, které do základní verze hry vnášejí prvek náhody. V tuto chvíli nejsou známy podrobnější informace o tom, nakolik přesné fráze bude chytrý cylindr požadovat, ani jestli bude podporovat češtinu.

Zahájení prodejů hry Monopoly Voice Banking je plánováno na 1. července, přičemž doporučená maloobchodní cena 30 dolarů (cca 820 Kč vč. DPH) je o deset dolarů vyšší než cena základní verze této hry.

Diskuze (5) Další článek: Jaké soukromí nabízí populární chatovací aplikace? Ne všechny v základu šifrují

Témata článku: Technologie, Internet, Umělá inteligence, Hry, Hračka, Verze, Verze hry, Desková hra, Walmart, Hlas, Základní verze, Inteligence, Bankéř, Hasbro, Cylindr


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 141

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

Lektvar z války Severu proti Jihu zabírá i tam, kde selhávají moderní antibiotika

** Američtí farmakologové hledali inspiraci pro vývoj nových léků v brožuře z americké občanské války ** Jižanští felčaři podle ní připravovali rostlinné extrakty chránící rány před zánětem ** Výluhy ze tří dřevin zabírají i proti bakteriím rezistentním k antibiotikům

Jaroslav Petr | 2

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 47

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 71