Legendární desková hra Monopoly přichází s bankéřem ovládaným hlasem

Nová verze populární deskové hry Monopoly přichází s moderními technologiemi. Její hlavní novinkou je elektronický bankéř, který využívá ke svému fungování umělou inteligenci a dokáže s hráči obousměrně komunikovat hlasem. Zatím ji má v předprodeji exkluzivně americký obchod Walmart, který o ní informoval jako první.

Podle Wikipedie jsou Monopoly „patrně komerčně nejúspěšnější deskovou hrou“, která na trhu figuruje již bezmála osmdesát let. Dnes existuje pod hlavičkou společnosti Hasbro i v českém vydání, včetně verze Ultra Banking, ve které hráči místo peněz platí přikládáním karet k platebnímu terminálu.

Hlasem ovládaný bankéř

Nová verze nese označení Monopoly Voice Banking, které do značné míry avizuje největší novinku. Součástí balení je totiž elektronický cylindr, který dokáže zastoupit funkci bankéře. Je napájený tužkovými bateriemi, komunikuje hlasem a zvládne obsloužit všechny herní finanční transakce. Nejde však o chytrý reproduktor – inteligence do značné míry začíná a končí záležitostmi souvisejícími s hrou.

Na rozdíl od většiny hlasových asistentů nevyžaduje elektronický bankéř přístup k internetu, ani propojení s chytrým telefonem. Jeho hlavním úkolem je evidence financí a jejich toků, takže ve hře již nebudou potřeba papírové bankovky.

Hra by díky tomu měla probíhat svižněji, neboť hráči nebudou muset v jejím průběhu manipulovat s penězi. Bankéř bude promlouvat hlasem maskota Mr. Monopoly a hráči ho budou aktivovat stisknutím jednoho ze čtyř tlačítek, kterým se identifikují, neboť cylindr nerozpoznává jednotlivé hlasy.

S příměsí umělé inteligence

Kromě kompletní správy financí a plateb zvládá elektronický bankéř také evidenci nemovitostí – například je možné požádat ho o zakoupení příslušné lokality. Zastoupí také další papírové herní karty, které do základní verze hry vnášejí prvek náhody. V tuto chvíli nejsou známy podrobnější informace o tom, nakolik přesné fráze bude chytrý cylindr požadovat, ani jestli bude podporovat češtinu.

Zahájení prodejů hry Monopoly Voice Banking je plánováno na 1. července, přičemž doporučená maloobchodní cena 30 dolarů (cca 820 Kč vč. DPH) je o deset dolarů vyšší než cena základní verze této hry.

Diskuze (7) Další článek: Jaké soukromí nabízí populární chatovací aplikace? Ne všechny v základu šifrují

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,