LEGO spojuje: Jak otec a syn postavili dvě stavebnice Porsche 911

Dávno neplatí, že by Lego bylo jen hračka pro děti. Generacím, které se stavebnicí vyrostly, firma nabízí celé řady sofistikovaných modelů. Co se aut týče, je v aktuální nabídce několik dvojiček, a tak si táta se synem mohou postavit malé a velké Ferrari, Lamborghini, McLaren a Porsche.

My jsme dostali do rukou dvě krásná bílá Porsche 911 ze 70. let:

  • LEGO Speed Champions Porsche 911 Turbo 3.0 (r. 1974), set č. 75895
  • LEGO Creator Expert Porsche 911, set č. 10295

Menší model pro povzbuzení fantazie přidává oranžové kužely a řidiči můžete prohodit vlasy za helmu. Větší Porsche má otevírací přední i zadní kapotu a dveře, volant opravdu otáčí předními koly. Největším trumfem je možnost přestavět 911 Turbo na 911 Targa. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Targa má masivní ochranný oblouk za sedadly, jiná kola, méně výrazné blatníky, je bez zadního křídla a střešní panel se vejde pod přední kapotu.

Lego cílí stavebnici Speed Champions na děti od sedmi let, má 180 kostek a koupíte ji za 399 Kč. Větší Creator Expert nese označení 18+, má 1 458 kostiček a koupíte jej za 3 499 Kč. V našem případě je zdatnějším legomaniakem osmiletý syn, takže jsme na obou autech spolupracovali. Menší Porsche bylo hotové za půl hodinky.

LEGO® Creator 10295 Porsche 911 LEGO® Creator 10295 Porsche 911
nabízí 5 obchodů za ceny od 1 877 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Kniha dodávaná k větší stavebnici (úmyslně nepíšu „návod“, protože na začátku je i trocha čtení o autech a designérech setu) má 268 stran a vzbuzuje respekt. Nicméně Lego dovedlo své návody k dokonalosti, každý krok je rozkreslený, schémata jsou přehledná, takže s trochou pozornosti se i takhle složitý model dá zvládnout úplně hladce. V našem případě trvala stavba s přestávkami asi čtyři hodiny čistého času.

My jsme si stavbu užili. Skvělým benefitem většího modelu je, že svůj reálný automobilový vzor připomíná nejen vizuálně. Krásně se na něm dá ukázat konstrukce nápravy, natáčení předních kol i pohyblivé části motoru. Na obou stavebnicích je vidět, jakou vášeň lidé v Legu pro auta mají. Potěší i takový detail, jako jsou poznávací značky – k setu Creator Expert Porsche 911 dostanete americkou, německou a japonskou.

hce counter
Váš názor Další článek: Škoda, že žijeme ve špatné části světa. Google Duplex míří i na chytré displeje

Témata článku: Video, Lego, Ferrari, Stavebnice, Porsche, Syn, Creator Expert, Lamborghini Sian, McLaren, Lamborghini, Hračky, Turbo, Model, Lambo Sián, Stavebnice Lego na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Assassin

Assassin's Creed III: Liberation HD už na Steamu nenajdete. V knihovnách hráčů ale nakonec zůstane

Ubisoft po oznámení ukončení online služeb pro několik starších titulů přichází s dalším rozhodnutím, které hráčům rozhodně radost neudělá.

Martin Nahodil
OznámeníAssassin's Creed LiberationUbisoft
Recenze herních sluchátek Sony InZone. Pro každého něco, pro hráče však špička

Recenze herních sluchátek Sony InZone. Pro každého něco, pro hráče však špička

Jste už připraveni na nadcházející herní sezónu? Chybějící headset můžete mít rychle vyřešený.

Ladislav Novák
SluchátkaRecenzeSony
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti