LEGO v březnu: Nádherná poklona Pánovi prstenů a impozantní Executor ze Star Wars

Jeden set vládne všem, jeden jim všem káže …

Uplynulý měsíc nám přinesl podle mého názoru žhavého kandidáta na nejkrásnější LEGO stavebnici všech dob – 10316 Pán prstenů: Roklinka. Takto propracované stavby jsme zvyklí vídat spíše v sekci „MOC měsíce“ od těch nejlepších stavitelů z celého světa. Navrhnout něco takového jako oficiální stavebnici je mnohem těžší, protože musíte myslet na to, aby model byl schopný postavit i naprostý začátečník a nemůžete si tak dovolit žádná slabá místa.

Klepněte pro větší obrázek

I proto možná na setu pracovalo rekordních 9 designérů (běžně jsou sety pro dospělé dílem 1-2 návrhářů), kteří zřejmě všichni patřili mezi fanoušky LOTRa. Lego totiž prý vývoj dalších stavebnic ze světa J. R. R. Tolkiena podmínilo prodejním úspěchem Roklinky, což si myslím její autoři dokonale pojistili.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
10316 Pán prstenů: Roklinka – 6 167 kostek za 12 699 Kč.

Set totiž podle mě nebude úspěšným jen u fanoušků Pána prstenů, ale obecně u všech AFOLů, kteří dokáží ocenit tu obrovskou míru detailu a věrnosti předloze, neskutečně zajímavé stavební techniky nebo třeba minimální použití samolepek (v balení jich najdeme pouze 13). Pokud by vás tato stavebnice zajímala ještě více do detailu, věnovali jsme ji podstatnou část nejnovějšího Podcastu v kostce.

Diskuze (1) Další článek: Kuc Kuc je nová rozvážková lékárna v mobilu. Paralen přiveze do 60 minut a slibuje také AI chatbota

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,