Lidé podle Garminu začali loni výrazně více sportovat. Uvnitř narostlo pilates, u nás jóga. Venku pak jízda na gravelu

Být výrobcem chytrých sportovních nositelností představuje jisté výhody. Máte přesná data o tom, do jakých fyzických aktivit se lidé pouštějí a jak často je provádějí. Disponuje jimi třeba Garmin, jehož chytré hodinky patří mezi nejoblíbenější. A hlásí dobrou zprávu – lidé loni sportovali o hodně více než v roce 2020.

Jinými slovy to znamená, že nositelnosti Garmin loni zaznamenaly rekordní množství fyzických aktivit. V interiérech uživatelé meziročně sportovali o 20,54 procent více, venku o 9,5 procenta více. V rámci vnitřních aktivit největší popularitu získalo pilates, lidé se do něj pouštěli o 108,3 procenta častěji. Venku zase meziročně nejvíce vyrostla gravelová cyklistika (o 49,6 procenta). 

Garmin tato data zveřejnil ve své analýze roku 2021, viceprezident fitness divize Joe Schrick podotkl, že loňský rekord se odehrál navzdory pokračující pandemii covidu. „Už dříve jsme věděli, že naši zákazníci jsou orientovaní na výkon a odolní a data dokazují, že ani globální pandemie nestojí v cestě jejich neúnavné snahy být lepší než včera,“ uvedl Schrick.

Kromě pilates a gravelové cyklistiky loni největší nárůst popularity zaznamenala dechová cvičení, jóga, zimní sporty, chůze, golf, plavání a hiking. Rostly ale úplně všechny aktivity a zaznamenávaly je všechny chytré hodinky společnosti. 

Garmin data rozdělil i podle regionů. Česka se týká východní Evropa, zde lidé začali ze zvýšené míře cvičit jógu (o 85,02 procenta) a rovněž se pouštěli do gravelové cyklistiky (o 66,13 procenta více). Oproti tomu v Jižní Americe nejvíce rostla dechová cvičení, Blízký východ a sever Afriky zase propadl pilates. 

Diskuze (5) Další článek: Podcast Živě: Hraní na počítači je ráj, ale zároveň i trochu peklo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,