Lidé si mysleli, že vidí UFO u Mezinárodní vesmírné stanice. Realita byla poněkud jiná

Na sociální síti Reddit se v těchto dnech těší velké popularitě záběry zachycující uskupení záhadných světel, která se zdánlivě vznáší u Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).  

 „Může mi někdo vysvětlit, co jsem právě viděl na živém kanálu ISS na YouTube?“ ptal se na např. redditor vystupující pod přezdívkou tyrannosnorlax.

Nikoho asi nepřekvapí, že řada lidí po zhlédnutí inkriminovaných záběrů ihned přispěchala s hypotézou o UFO. Poměrně rychle však vyšlo najevo, že světla pocházejí z lidské činností odehrávající se dole na Zemi, tzn. ve skutečnosti rotují hluboko pod stanicí.

Ještě konkrétněji: s největší pravděpodobností se jedná o rybářské čluny, které používají super jasné umělé osvětlení k přilákání chobotnicí. Této tématice je věnován i 8 let starý příspěvek na blogu NASA Earth Observatory.

„Rybář zřejmě láká Todarodes pacificus – druh známý jako japonská létající chobotnice – jasnými xenonovými žárovkami na hladinu,“ vysvětluje jeho autor.

Na každý pád je to další pěkný příklad toho, jak snadno se náš mozek nechá ošálit. Zejména pokud jde o video pořízené ve vesmíru, kde hypoteticky může existovat spousta vyspělých mimozemských civilizací.

Diskuze (13) Další článek: Odborníci Airbusu: „Před zabijáckým asteroidem nás může zachránit obětování stávajících satelitů.“

Témata článku: Vesmír, YouTube, Země, Sociální sítě, Mezinárodní vesmírná stanice, UFO, Mimozemský život, Lidská činnost, R + B, NASA Earth Observatory, Umělé osvětlení, The Man, Rybář, ISS, Hypotéza, Realita