Londýnský soud označil používání softwaru pro rozpoznávání obličeje za protiprávní

Londýnský soud dospěl k závěru, že používání softwaru pro rozpoznávání obličeje je protiprávní . Algoritmy, které mají usnadnit práci příslušníkům South Wales Police, prý nebyly a nejsou dostatečně kontrolovány.

Podle BBC News soud mj. konstatoval, že strážci zákona nedokázali zajistit ani to, aby dotyčný software nebyl rasově zaujatý.

Zahraniční média připomínají, že celý tento systém – který pomocí kamer pořizuje záběry obličejů a následně je porovnává se snímky zločinců z různých policejních databází – vlastně ani nikdy příliš dobře nefungoval. Například jen během finále fotbalové Ligy mistrů v roce 2017 se dopustil celkem 2297 chyb.

Důležitý krok ve vývoji?

„Jsem potěšen, že soud souhlasil s tím, že rozpoznávání obličeje jasně ohrožuje naše práva. Tato technologie je rušivým a diskriminačním nástrojem hromadného sledování,“ prohlásil žalobce Ed Bridges.

„Všichni bychom měli mít možnost využívat naše veřejné prostory, aniž bychom byli vystaveni represivnímu dohledu,“ dodal.

Představitelé South Wales Police ovšem nesouhlasí a chtějí v používání této sledovací techniky pokračovat. Stanovisko soudu alibisticky označili za „důležitý krok v jejím vývoji“.

Diskuze (16) Další článek: Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Témata článku: Technologie, Software, Právo, Velká Británie, Kamera, Soudy, Bbc News, Liga mistrů, Soud, Obličej, Rozpoznávání, Rozpoznávání obličeje, Používání, Digitální kamery na Heureka.czZakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

Zakázané názvy. Tyhle složky ve Windows nevytvoříte a můžou za to 70. léta

**Složky ve Windows si nepojmenujete libovolně. **Seznam rezervovaných názvů existuje kvůli kompatibilitě. **Kořeny této záležitosti sahají až do 70. let.

Petr Urban
Operační systémyWindows
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na LEGO hry a nástroje na tvorbu vlastního RPG zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě